Volný čas

Energie měsíce října: vládne nám pes

Sbírání kytiček

V říjnu nám vládne velmi silný a pevný kovový pes. A věřte, že kovové energie budeme příští rok opravdu potřebovat.

V roce 2024 nám bude vládnout dřevěný drak. A k tomu navíc i dřevěná letící hvězda 3. Budeme tak pod vlivem velmi silného, tzv. celistvého dřeva. Bude vládnout jangové i jinové dřevo. Budou to velmi silné a možná i těžko předvídatelné energie. Drak jim navíc dodá velkou sílu a moc, takže zvládnout takto silné dřevo nebude jednoduché. Představte si, že máte najednou hlídat kupu různě starých dětí.

Abychom to zvládli, musíme využít energii kovu, která může působení dřeva kontrolovat a korigovat. A jednou z hlavních schopností kovového psa je kontrola. Příští rok může být „bohatý“ na nečekaná překvapení. Proto je důležité, abyste měli vše pod co největší kontrolou, aby vás různá překvapení nezaskočila nepřipravené. Ujistěte se také, že vám správně fungují všechny systémy i všechno vybavení.

Energie Psa

Mají základní úkol upevnit vše správné a posílit tak energie pro přicházející a vyčerpávající zimu. Uložit a upevnit vše tak, aby to nebylo poškozeno v průběhu nadcházející zimy. Proto v přírodě vše usychá, zbavuje se vody apod., aby to mráz nepotrhal a nezahubil. Stejně tak se má chovat i člověk.  „Obrnit se“ proti útokům chladu, který bude na nás útočit. Měli bychom se proto postupně stále více chránit proti nastupující zimě.

Upevňujte svoji imunitu, své zdraví. Postupně přecházejte více na teplou stravu, která bude obsahovat více energie ohně. Používejte také více bylinky, které organismus zahřívají.

S energií ochrany a konzervace souvisí i ochrana a uskladňování potravin. V průběhu října byste se tak měli věnovat zavařování, nakládání a dalším způsobům uchovávání potravin pro nadcházející zimu.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků