Shopping

Fastfoody, třeste se! Češi už zase vaří. A zdravěji než kdy dřív!

Češi vždy milovali dobré jídlo. Skvěle vařili, tvořili vlastní recepty a po celém světě prosluli tučnými „typicky českými“ pokrmy. Česká kuchyně ale nemusí být těžká a nezdravá. Tradiční recepty nemusí být plné tuku a masa. A vaření není vůbec žádná věda. Češi opět oblékají zástěry, objevují svůj kulinářský talent a rozjíždějí trend zdravé české kuchyně.

Co Čech – to kuchař

Zdravé vaření začalo jako trend, který měl být protiváhou fastfoodů, které se v Čechách tak rychle zabydlely. A tomuto trendu podléhá stále více lidí. Protože jídlo, které si uvaříte sami, mnohem lépe chutná, je levnější a nesrovnatelně zdravější. A zvládne to opravdu každý – přesvědčte se!


Sledujete nejeden foodblog, vaření je vaše vášeň a hledáte novou inspiraci? Nebo s vařením teprve začínáte a hledáte snadné a zdravé recepty pro začátečníky? Nebo jste se třeba rozhodli, že přestanete jíst živočišné produkty a nevíte, kde najít veganské recepty? Ať je to s vámi jakkoliv, v nabídce nových českých kuchařek si rozhodně vyberete.


Kuchařka ze Svatojánu

Populární foodblogerka Eva Francová sklidila v loňském roce obrovský úspěch s knihou Kuchařka ze Svatojánu, kde předkládá originální a chutné recepty inspirované tradiční českou kuchyní. Vaří bez masa a nabízí i veganské alternativy a své recepty doprovází zajímavostmi i krásnými fotografiemi. A protože nelení a neustále zkouší něco nového, druhá kuchařka na sebe nenechala dlouho čekat. Kuchařka ze Svatojánu: Zahrada na talíři potěší všechny zastánce zdravé vegetariánské kuchyně.


Veganství po česku

Když čtete všechny ty zdravé veganské recepty, překvapuje vás, kolik ingrediencí vůbec neznáte a nevíte, kde byste je sháněli? Chcete se stravovat lokálně, zdravě a vegansky? Pak si zamilujete Veganskou kuchařku od českého kuchaře. Je plná úžasných receptů a napsaná týmem českých odborníků na veganskou stravu. Všechny ingredience jsou dostupné v ČR a najdete zde také kompletní jídelníček a návod na vyvážené stravování.

Když je váš čas drahý

Nevaříte, protože na to zkrátka nemáte čas? Tak to je argument, kterým už nebudete moci operovat, jakmile nahlédnete do kuchařky Rychlovky s Kajdou. Nabízí devětadevadesát jednoduchých receptů, které zvládnete zhotovit do třiceti minut! První kuchařka hvězdy populárního pořadu Mňam aneb Prima Vařečka vás přesvědčí, že vařit zvládne opravdu každý!

 

KP
Foto: iStock


Diskuze: příspěvků