Volný čas

Feng Shui: Energie rodiny v květnu

Sbírání kytiček

Květen nám přináší teplejší počasí. Všechno kolem kvete a my většinou více vyrážíme ven. Vládcem května je had.

Energie hada

Had je společenské zvíře. Má rád svou rodinu a ochraňuje ji. Má rád moudrost. Ta pramení z předchozích vědomostí a zkušeností a posiluje se s věkem. Hadi tak často rádi studují stará učení, moudra, respektují moudré lidi a rádi se od nich učí. Negativní vlastností hada je to, že si myslí, že všechno ví nejlíp on sám. Nerad ukazuje své slabosti či trápení, protože by to mohla být známka toho, že něco nezvládl. Hadi si tak často nenechají pomoct.

To je ale velká škoda, protože tím se had musí zabývat i věcmi, které by pro něj (a často i lépe) dokázal udělat někdo jiný. Myslete na to, že i vy můžete čerpat moudrost od starších členů své rodiny. Najděte si čas si s nimi popovídat. Nebojte se jich zeptat na radu.

Hadi se rádi učí, pokud věří, že se díky tomu posunou kvalitativně výš. Můžete se tak v květnu začít věnovat studiu něčeho významného. Vyberte si obor, který má velký časový přesah. Vyrazte se svou rodinou na zajímavá historická místa. Zde můžete čerpat silnou energii. Mohou to být staré stavby, spirituální či sakrální místa, nebo místa významných událostí.

Při toulkách přírodou nebo na výletech myslete na to, že had je jinové zvíře a nemá rád spěch. Naopak, rád se zastaví a vnímá. Tím čerpá spoustu své energie. Proto v květnu nikam moc nespěchejte. Snažte se opravdu „nacítit“ na něco zajímavého. Vychutnejte si hezké chvíle se svými nejbližšími a vzpomínejte, co jste společně zažili.

Tuto energii můžete využít i při přemýšlení o své budoucnosti. Můžete se inspirovat někým, kdo již v minulosti uspěl. Můžete si najít nějaký vzor, kterým se pak budete řídit. Není ani od věci využít zkušeností a moudrosti zkušených lidí, kteří vám mohou ukázat, jak dál.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Dragen Zigic on Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků