Volný čas

Feng Shui: Nahlédněte do roku 2023

V prosinci nám vládne krysa. Krysa je první zvíře zvěrokruhu 12 zvířat. Otevírá tak nový cyklus energií. Díky této energie se nám pomalu otevírají brány do nového roku a my bychom toho měli co nejvíce využít.

Krysa nám v roce 2020 otevřela brány do budoucnosti celého nového dvanáctiletí. A nyní nám umožňuje nahlédnout do roku, který je teď před námi.

Rok 2022 tak definitivně končí a my bychom mu již neměli věnovat žádnou aktivní pozornost. Veškeré své aktivity tak máme směřovat již do nového roku.

Vláda Krysy však není skutečný začátek nového roku. Jeho energie se naplno projeví až s příchodem nového ročního vládce. Tím bude v roce 2023 vodní zajíc, který převezme vládu nad současným vládcem – vodním tygrem.

Zajíc je jinové zvíře, na rozdíl od silně jangového tygra. Snad si tedy budeme moci trošku v příštím roce oddechnout od razantních energií letošního roku a také rychlosti různých změn. Zpomalení potřebujeme k tomu, abychom si naplno uvědomili, co tygr v roce 2022 přinesl. Jangová energie nám říká co máme dělat, jinová energie, jak to zpracovat. A přesně tomu bychom se měli v nadcházejícím roce věnovat.

Prosinec se nachází v silně jinovém období roku. Jin jsou pasivní a odpočinkové energie. Můžeme využít energii krysy k tomu, abychom se pomalu začali rozkoukávat kolem sebe a uvědomovat si, co všechno tygr přinesl a co s tím příští rok můžeme udělat.

Zajíc je z hlediska I Ťingu spojen s energií hexagramu č. 11 – prosperita. Takže zde jasně vidíme, jaký by měl být hlavní účel roku 2023 – nastavit si co nejlepší podmínky pro prosperitu v životě. A právě nyní bychom si měli začít uvědomovat, co vše k naší prosperitě může příští rok přispět.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků