Rodina

Feng Shui: Udělejte si hezké ráno. Připravte své tělo i mysl

Sbírání kytiček

V zimě se o „dobrém ránu“ snad ani nedá mluvit. Často vstáváme za tmy, do zimy a z teplého pelíšku se nám prostě nechce. Zimní sezona nám sice radí, abychom ji celou prospali, ale dnešní doba nám to neumožňuje.

A tak musíme ráno vyskočit a jít za svými denními povinnostmi. Jak to tedy udělat, aby naše ráno bylo opravdu dobré a dostalo nás do té nejlepší nálady každý den?

Každé dobré ráno by mělo začít po 7-8 hodinovém spánku. Krátký spánek nemá neblahé důsledky jen pro vaše ráno, ale i pro celý den. A nezapomínejte, že nejlepší spánek je do půlnoci.

Probuzení těla

Druhým důležitým krokem je probudit tělo a přichystat jej na pohyb. Vypijte ráno sklenici vlažné vody a udělejte několik pomalých protahovacích cviků. Začněte prsty u nohou a rukou a pak pokračujte směrem ke středu těla. Tím se energie dostane do všech částí těla a vy se budete cítit svěží a plní čerstvé energie.

Příprava mysli

Tělo je připravené, takže teď byste měli připravit i svoji mysl. Věnujte každé ráno 10 min (minimálně 5 minut, ideálně 20-30 min) klidné meditaci. Zklidněte mysl a soustřeďte ji nejprve na to, jak krásně se cítíte a tento pocit posilněte. Pak se soustřeďte na pocit, který chcete dnes prožít. Nechte ho proniknout do celého svého těla a mysli. Jakmile se cítíte správně, začněte se soustředit na cíl svého dne, čím má skončit. Tuto situaci si vykreslete do největších detailů, barev, vůní, doteků. Nastavte si silný pocit, že přesně takto tento den dopadne a buďte o tom přesvědčeni.

Snídaně

No a nyní už je jen čas na jedno: výbornou a vydatnou teplou snídani. Chuťově by měla být mdlá nebo nasládlá. Mohou to být různé kaše, vejce apod. Důležité je, aby snídaně byla teplá. Ke snídani si dejte teplý nápoj. Zapomeňte na vše studené či kyselé. Žádné džusy, šťávy, jogurty apod. Žaludek potřebuje zahřát, aby mohl dobře trávit vydatnou snídani. Snídejte pomalu a uvolněně. U snídaně nikdo nikam neodbíhá, netelefonuje, nečte. Popřejte si s rodinou hezký den.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků