Volný čas

Feng Shui: v červnu využijte sílu nadšení

Sbírání kytiček

Může se stát, že se ocitneme v životě v situaci, kdy nevíme co dál se svým životem. Bloumáme sem a tam a nevíme kudy kam. Je to energie přítomného okamžiku.

Využijte toho, že přítomnost je tvořena minulostí. To, co prožíváme nyní, je výsledkem toho, co jsme dělali včera, minulý měsíc, nebo minulé roky. Chceme-li změnit přítomnost, můžeme k tomu využít minulost. Ne, nejde změnit minulost, ale umíme ji využít. A to si mnoho lidí neuvědomuje.

Pokud tedy nejsme spokojeni se svojí přítomností a nejsme schopni si nastavit ani svoji budoucnost (opravdu nevíme co dál), pak se můžeme opřít o energii minulosti. A i s tím nám může pomoct právě energie ohnivého koně. Pokud je naše přítomnost nemastná neslaná, nebo dokonce pochmurná, potřebujeme v ní probudit a zapálit silný oheň, který nás nad tuto nepříjemnou přítomnost povznese. Oheň je velmi užitečná energie. Nejen že vše nadlehčuje, ale také přináší světlo. To nám může osvětlit naši cestu v budoucnosti – najednou uvidíme co nového chceme tvořit, kam chceme jít. Nebo může přinést i tzv. „prozření“ – z ničeho nic nám dojde co chceme.

Oheň je živený energií dřeva. Čím více dřeva máme, tím silnější oheň vytvoříme (všichni známe z táboráku). A minulost je energie dřeva. Takže pokud se ohlédneme do minulosti a najdeme tam něco, co nás bavilo, co nás nadchlo, co v nás probouzelo oheň, nadšení, vášeň apod., můžeme to využít k tomu, abychom si to z té minulosti připomněli a využili toho v přítomnosti. Pokud nás např. v minulosti bavil tanec, můžeme si jít zatancovat, pokud nás nadchlo jídlo v nějaké restauraci, můžeme si tam zajít apod. Tím oživíte oheň v přítomnosti a ten vám osvítí i vaši budoucnost a budete se umět pohnout z místa.

Autor: Lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků