Akce

Festival muzejních nocí 2013: 17. května až 8. června

Sbírání kytiček

Máte rádi muzea a galerie, nebo si jejich návštěvu dopřáváte jen zřídka? V obou případech vám radíme – neprošvihněte letošní muzejní noc!

Fenomén muzejních nocí není ve velkých evropských městech žádnou novinkou, ostatně i v ČR má tato tradice už téměř dvacetiletou historii. V konkrétně stanovený den pak muzea, galerie a jiné instituce nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav rovněž mnohé doprovodné programy, a to jak pro dospělé, tak i pro děti.

Kdy to vypukne?

V letošním roce se zahajuje v Jindřichově Hradci už 17. května a sérii muzejních nocí uzavře Praha 8. června. Mezitím však Festival muzejních nocí poputuje mnoha desítkami míst a měst, doslova křížem krážem po celé naší republice. Pokud vás zajímá konkrétní město, pak stačí jen nalistovat webovou adresu: www.cz-museums.cz, kde najdete všechny organizace, jež se do letošní akce zapojily.

Malá ochutnávka

Jindřichův Hradec: 17. 5. Muzeum fotografie a moderních obrazových médií – vernisáž výstavy Jiří Miller: Stopa zmizelého
Hluboká nad Vltavou: 18. 5. zámek Ohrada – nádvoří zámku, v muzeu a v části areálu zoo, mj. beseda s Václavem Chaloupkou, který natočil řadu večerníčků se zvířaty.
Brno: 18.5. přehled institucí najdete na: www.brnenskamuzejninoc.cz
Beroun: 25. 5. skanzen Solvayovy mlýny – noční prohlídky skanzenu, jízda po lomové dráze, strašidelná stezka pro děti
Ostrava: 25.5. – akce se účastní více než tři desítky organizací, více na: www.ostrmuz.cz
Lomnice nad Popelkou: 25. 5. Městské muzeum a galerie – koncert vážné hudby od 17. hodiny
Česká Lípa: 1. 6. Vlastivědné muzeum a galerie – večerní a noční akce v mysliveckém duchu včetně koncertu, soutěží
Zlín: 7. 6. Muzeum jihovýchodní Moravy – Nově otevřené muzejní expozice v Baťově institutu nabídnou volné prohlídky s překvapením. Hrad Malenovice připraví ukázky tradičních řemesel.
Praha: 8. 6. přehled institucí a jimi pořádaných akcí najdete na: www.prazskamuzejninoc.cz. Například v Národním technickém muzeu na Letné bude venku od 19. hodiny projekce filmu Ostře sledované vlaky doprovázená jízdou historické drezíny, která rovněž hraje ve filmu, i dalších strojů značky Tatra nebo prezentace meteorologických balonů a jiné akce.

Připravila: Marcela
Foto: archiv Národního muzea v Praze
16. 5. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků