Akce

Festival vína ve Znojmě

Sbírání kytiček

V neděli 8. května 2011 se na Horním náměstí ve Znojmě uskuteční Festival vína VOC Znojmo, který je unikátní oslavou znojemského vína, místního folklóru a vyhlášené gastronomie. Stejně jako v loňském roce bude pro hosty festivalu připravena ochutnávka všech certifikovaných vín VOC Znojmo nového ročníku 2010. Nebude chybět ani Pohořelický kapr na mnoho způsobu, živá hudba a tanec.

Na Festivalu vína VOC Znojmo představí vinaři kompletní ročník nově certifikovaných vín ročníku 2010 1. apelačního systému v ČR VOC Znojmo. Ochutnávky vína bude doprovázet bohatý kulturní program.

Na festivalu vystoupí například:

  • Vlasta Rédl a jeho nová hvězdná kapela
  • Tam-Tam Batucada – brazilské rytmy
  • Zuzana Lapčíková s kvintetem provede mezi Jazzem a folklórem

  Přední znojemské restaurace připraví Pohořelického kapra na mnoho různých způsobů v podobě zážitkové gastronomie.

Na návštěvníky čeká slosovatelná anketa a mimo jiné dvě hlavní ceny:
1 x 85 lahví vína VOC – symbol 8.5. + překvapení
1 x 43 lahví vína VOC – symbol 43 výjimečných viničních tratí VOC Znojmo, ze kterých se mohou dělat vína VOC Znojmo + překvapení

Pro děti bude připraven dětský koutek. Vstup je volný, degustace vín za placené bločky.

Historicky první apelační systém v České republice – VOC Znojmo – zavedli znojemští vinaři před třemi lety. Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do sdružení VOC Znojmo patří v současné době patnáct vinařství.

Vznik apelačního systému VOC představuje v České republice revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.
Další informace o Festivalu vína VOC Znojmo najdete na internetové adrese  http://www.vocznojmo.cz

Připravila: Katka
Foto: VOC Znojmo
4. 5. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků