Shopping

Funkční prádlo pro vás i vaše děti

Léto, sluníčko, pěkné počasí a příroda plná barev. To všechno přímo vybízí k tomu, abychom se s celou rodinou vydali na nějaký pěkný výlet.

Že přesně víte, kam se vydat, jen nevíte, co si na sebe vzít, aby vám nebylo příliš teplo, nepotili jste se a v případě nepříznivého počasí neprochladli? Vsaďte na pánské, dětské i dámské funkční prádlo.

V létě se víc potíme

Když je venku teplo a my se vydáme na nějakou výpravu, během které urazíme pár kilometrů, jdeme chvíli po zpevněné cestě, chvíli přeskakujeme kořeny stromů v lese a chvíli jdeme třeba i po louce, je jasné, že se zpotíme.

Nemusíme ani jít nijak svižnou chůzí, k létu pocení prostě patří. Pot nám stéká po zádech, otíráme si ho z čela, v podpaží se nám na tričku dělají skvrny. Oblečení se na nás nalepí a studí nás. Uschnout se mu jen tak nechce a nám to není zrovna moc příjemné. Už se vidíme zase doma, kde se svlékneme, protože se bojíme, že prochladneme, což můžeme odnést nachlazením, angínou nebo bolestí kloubů.

Taky to znáte a marně si lámete hlavu nad tím, jak se tomuhle všemu vyhnout? A dá se to vůbec? Máme pro vás dobrou zprávu, dá! Stačí vyměnit klasické sportovní oblečení, které je nejspíš z bavlny, za to funkční.

Moira dětské funkční triko
Moira dětské funkční triko

Jak vypadá funkční oblečení?

Úkolem funkčního prádla je odvádět od těla tělesnou vlhkost, a přitom udržovat příjemnou teplotu. Ne každé oblečení to zvládne, a to ani když je označeno jako funkční a jeho střih vám bezvadně sedne. Bylo by k vzteku zjistit, že to vaše „funkční prádlo“ vlastně není skutečně funkční ve chvíli, kdy vyrazíte na výpravu, zpotíte se, jste celí mokří a jakmile se schovalo sluníčko, začala vám být zima. Jenže jak poznat, že je opravdu funkční?

  • Nakupujte funkční oblečení od prověřeného výrobce. Dejte na zkušenosti vašich nejbližších nebo kamarádů.
  • Zaměřte se na materiál. Existuje celá řada materiálů, které se pro výrobu funkčního prádla, triček, šatů apod. používají, rozdělit je můžeme na přírodní a syntetické. Každý má své pro a proti, liší se od sebe schopností izolovat teplotu a také savostí. Každý má jinou savost. Tím nejlepším materiálem, který si aktuálně můžete pořídit, je polypropylenové vlákno Moira, které do sebe vlhkost nenasákne, je až 10x méně nasákavé než polyester, příjemně se nosí, je hygienické, extrémně odolné a pevné, přitom ale velmi jemné.
  • Nutně nemusí být použité ale jen polypropylenové vlákno, ale klidně i v kombinaci s elastanem, modalem nebo merinem. Záleží na tom, co od něj očekáváte a jaké nároky na něj kladete.
  • Podceňovat byste neměli ani strukturu použité pleteniny, díky které může třeba letní funkční oblečení pro děti, muže i ženy přiléhat na tělo jen z 30 %, díky čemuž si ho mnozí zamilují. Ve struktuře funkčního prádla mohou být i vzduchové kapsy, které pomohou izolovat teplo, navíc díky nim oblečení rychleji uschne.
  • Od věci nejsou ani zóny s různou strukturou pleteniny, která se liší partii od partie. Třeba v podpaží potřebujeme lepší odvětrávání, přece jen se tam výrazně potíme. Zrovna tak na zádech, po kterých nám často stéká pot a není pak nouze o nepříjemné prochladnutí v bederní oblasti. Jednotlivé zóny jsou vidět pouhým okem, zaměřte se na ně.

Náš tip na závěr: Víte, že funkční oblečení můžete nosit nejen na výlety, ale klidně i do práce? Nabídka je široká, vybrat si můžete i z kousků, ve kterých klidně můžete vyrazit i do společnosti.

Komerční prezentace

Zdroj informací: moira.cz
Zdroj fotografií: Moira
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků