Shopping

GPS hodinky Gator – záchrana pro zaměstnané matky

Sbírání kytiček

Pokaždé žasnu nad časopiseckými rozhovory s hvězdami společenského života, které vyprávějí, jak úžasně lehce se jim daří skloubit mateřství a kariéru.

Žijeme asi každá v jinak zakřiveném časoprostoru, já kloubím jen s největším vypětím sil a stejně nešťastně. Každé odpoledne zpocená vyzvedávám z družiny děti jako poslední, utíkám z porady telefonovat manželovi, jestli alespoň k tomu zubaři nemůže jít s dětmi on a doma utěšuji plačící dcerku, že na tanečky může chodit, až bude velká, protože je to daleko a já jí ve tři odpoledne nikam vozit opravdu nemůžu.

Uštvaná matka aneb kloubím děti a kariéru 

Situace, které nemají řešení, u nás nastávají často. Oba s manželem pracujeme, babičky bydlí 80 km daleko a děti jsou ještě malé na to, aby chodily po městě samy. Manžel v práci hodně cestuje, nemůžu po něm chtít, aby byl v pět v družině, když jezdí domů po D1. A u nás v práci se ráno kolegové schází až na devátou, častokrát až ve čtyři začíná porada a to já už bych potřebovala odejít. Že mám kvůli tomu v práci konflikty a zároveň mi spílá vychovatelka v družině, nemusím asi moc vysvětlovat.

Potřebuji pomocníka. Někoho kdo na děti dohlédne cestou na odpolední fotbal a tanečky, pak je dovede domů, nic náročného, jen abych věděla, že se neztratily, nikdo je neunesl a jsou pod kontrolou.

Seznamte se: GPS hodinky s lokátorem a funkcí volání 

Řešení našel na internetu manžel. Záchrana pro zaměstnané matky se jmenuje hodinky s GPS lokátorem a funkcí volání. Co dokáží? Rodič má ve svém telefonu instalovanou aplikaci Gator a tu když otevře, zobrazí si mapu, ve které vidí, kde děti právě jsou. Online a kdykoli, včetně historie pohybu. To je přesně to, co ve své situaci potřebuji.

Navíc se dá přes hodinky telefonovat jako přes mobil. A líbí se mi, že v aplikaci přímo nastavíte jen známá a bezpečná čísla, která se dítěti mohou dovolat a na které může volat dítě. Žádné nevyžádané hovory ani volání na drahé linky nepřipadá v úvahu.

Hodinky mají i bezpečnostní funkce. Zaprvé nouzové tlačítko SOS, které stačí 3 vteřiny podržet a v aplikaci se ozve výstražný signál. Ten rodiče upozorní, že se něco děje. A pak také funkce safe zone, což znamená, že si v aplikaci rodič vymezí prostor očekávaného pohybu dítěte, a kdyby se stalo, že se z této zóny dítě někam vzdálí, rodič dostane upozornění.

S těmito hodinkami si troufnu pustit prvňačku samotnou tři stanice autobusem na kroužek a pak domů. V aplikaci uvidím, kudy jde a jakmile uhne z trasy, hned jí budu moci zavolat, nebo se v krajním případě za ní rozjet. Myslím, že to bude klapat.

Co tedy musíme koupit? 

Oběma dětem pořídíme hodinky Gator (mají na výběr barvy pro holčičky i pro kluky) a já si stáhnu zdarma zmíněnou aplikaci, do které hodinky zaregistruji. Do každých hodinek se musí se ještě koupit SIM karta, aby šlo přes ně telefonovat. Ta musí mít datový tarif, stačí 30 – 100 MB.

Dětem se ten nápad zalíbil. Těší se, že budou moci být samostatnější, budeme si telefonovat a samotné hodinky se jim moc líbí, je to teď mezi dětmi móda.

A co vy, kloubíte? Tak klubte, já už mám skloubeno. 

Celá nabídka hodinek Gator a přehled funkcí na stránkách cleverstore.cz.

KP

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků