Krása

Grace’n’Glamour už v sobotu 15. června!

Sbírání kytiček

Baví vás současná česká móda z dílen šikovných návrhářů a šperkařů? Pak máme pro vás tip – vydejte se tuto sobotu do pražského hotelu Thalia, kde se na prodejní akci představí řada našich designérů.


Správně bychom však měli napsat – designérek, protože dámy přece jen mají výraznou převahu. Tak toho využijte! Na jednom místě se nabízí setkání s autorskou módu i jejich tvůrci, konkrétně pak s Šárkou Šiškovou, Kateřinou Geislerovou, Monikou Drápalovou a mnohými dalšími. Vstupné na akci, která potrvá od 11 do 20 hodin, je 120 Kč.

Na Grace’n’Glamour se můžete potkat také s módní návrhářkou Ivanou Follovou, které jsme se zeptali:

S čím se budete na akci prezentovat? Respektive – na co byste potenciální příchozí nalákala?

Příchozí budu lákat na velmi krásné a velmi drahé modely :-)! Ne, vážně – pro návštěvníky, respektive návštěvnice jsem připravila sérii hedvábných letních sáček, lehounkých a bohatých sukní, jemných nadýchaných šatů… A sportovněji laděným dámám můžu nabídnout varianty sáček a kabátků z bílé a černé bavlny, což krásně doplní barevné hedvábné topy. K nákupu nebo objednávce čeká hosty malý dárek.

Jaké barvy ve vaší aktuální kolekci takzvaně frčí?

Barvy, tvary , materiály – to jsou mé oblíbené hrátky. Letos jsem se ztotožnila s rozzářenými barvami jako žlutá, tyrkys…Zkrátka něco mezi sluncem a drahými kameny. Střihy evokují luxus ve stylu retro a proti tomu jsem použila ležerní etno prvky.

Když se vysloví vaše jméno, každého alespoň trochu znalého hned napadne hedvábí, které si sama barvíte.

K této sezoně a trendům se skvěle hodí, což si velmi užívám. K barvenému hedvábí přidávám tisky, uni i jiné struktury a doplňuji bavlnou, lycrou a krajkou.

O hedvábí se ale traduje…

… že je to materiál náročný na údržbu. Dovolím si toto tvrzení vyvrátit. Většinu modelů z hedvábí zpracovávám tak, že jej nositelka může bezpečně prát a často minimálně či vůbec nemusí žehlit. Moje barvené hedvábí snadno přemáchnete ve vlažné vodě v jemném gelu na živočišné vlákno (vlna, hedvábí), poté v aviváži a podle zpracování oděvu sušíte. A víc nemusíte řešit.

Co naopak my ženy řešíme téměř neustále, je – jak vylepšit figuru vhodným oděvem?

Vertikální linií prodloužíte široké partie, horizontální zase příliš dlouhé. Střihem a barvami se dá hodně čarovat. Například výrazným detailem na drobném hrudníku odpoutáte pozornost od nesouměrného zadečku. A máte-li bujný dekolt, nechte ho vyznít ve velmi jednoduchém tvaru. Nejdůležitější ale je vážit si svých předností a netrápit se nedostatky, milé dámy. Ostatně od toho jsme tu my, návrháři, abychom vám pomohli.

Připravila: Marcela
Foto: archiv Ivany Follové
12. 6. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků