Společnost

Halina Pawlowská a její zoufalé ženy

Sbírání kytiček

Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady a humoru, jehož hlavní hrdinkou bývá nezřídka ona sama.

Čtenáři se jejími historkami v knižní podobě pobavili už devětadvacetkrát a nyní mají příležitost znovu. Halině Pawlowské totiž u nakladatelství Motto vychází jubilejní třicátá kniha! Nese název Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci a je zároveň předlohou k chystanému filmu Filipa Renče. 

Jak je vidět, každý občas „ulítne“. A proto nezoufejte, pokud někdy uděláte něco zoufalého. Je to zcela normální. Zasmát se takovým situacím můžete v Zoufalých ženách Haliny Pawlowské. „Můj příběh je radostný a zoufalství mám přísně spojené pouze s erotikou, sexem, láskou. Názvem knížky chci naznačit, že většina žen, ale v realitě nejde jen o ženy, i řada mužů, se vyvíjí pouze fyzicky, ale duše a touhy mají stejně mladé, jako kdysi, třeba já před dvaceti čtyřmi lety, když jsem psala svou úplně první knížku. Takže, aby bylo jasno, když mluvím o zoufalství, myslím to v nadsázce.“

30 knih za 24 let, k tomu filmové scénáře a spousta dalších tvůrčích aktivit. Odkud se bere vaše bezmezná inspirace? 

Je to má práce – vymyslet si. Je to krása! 

Dokážete si vzpomenout, jaký jste měla pocit u křtu vaší úplně první knihy a jak moc (nebo málo) se liší od křtu knihy třicáté? 

Má první knížka vznikla v období, kdy se mi hodně dařilo. Dostala jsem Českého lva za scénář, vyhrála jsem celosvětovou soutěž o nejlepší postsocialistický scénář, televizní pořad V žitě získal cenu jako počin roku, založila jsem časopis Story, který měl patnáctkrát větší prodej než dnes a byl vyhlášen časopisem roku. Bylo to krasné mít knížku, byla to taková třešinka na dortu. Tehdy se ještě moc nekřtilo, ale zato se víc pil alkohol. 


Zoufale si v životě jistě připadal úplně každý. Kdy jste si ale připadala natolik zoufale, že jste byla ochotná udělat – a taky udělala – něco opravdu zoufale zoufalého. 

To se nabízí ta otázka, vlastně jsem si na ni sama naběhla. Ale neřeknu! Koukněte na film, tam to je! 


Označila byste za zoufalce člověka, který si neumí udělat sám ze sebe legraci? A co byste mu poradila?

Jo, to je zoufalec a řekla bych mu : v každé době směj se sobě! 


Jaký je podle vás největší zdroj ženského zoufalstv? 

Nadváha a muži. 


Připravila: Katka
Foto: Albatros media

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků