Rodina

Jak vnést harmonii do vztahu: myslete i na sebe

Sbírání kytiček

Upínáte se příliš na svého partnera? Vkládáte do něj veškerou svou energii, a přesto vám stále uniká?

V každém dalším vztahu spatřujete záchranu svého života? Nový muž pro vás znamená vidinu lepšího života a cestu k vlastní spokojenosti? Jste příliš závislé na partnerovi? Zaznamenáváte každou malou změnu v jeho chování? Pak je na čase přehodnotit svůj dosavadní postoj k partnerovi i k sobě samé.

Chybí vám sebedůvěra

Cítíte se uvnitř sebe nejisté, postrádáte sebejistotu. Trápí vás nedostatek vlastní samostatnosti. Bojíte se větších rozhodnutí. Procházíte životem a přitom spoléháte na ostatní. Za všemi těmito důvody je pak snaha úpěnlivě se držet člověka, který vám poskytuje jistotu. Když o svého partnera pak přijdete, ztrácíte půdu pod nohama.

Vy v hlavní roli

Zjistili jste, že taková cesta nefunguje. Pojďte na to jinak. Obraťte svou pozornost ke své vlastní osobě a nechte partnera volně dýchat. Jakmile povolí vaše sevření, pak se uvolní i on. Ale jak na to? Spousta z vás žije jen pro toho druhého a neví, jakým způsobem by změnu měla provést.

Mějte rády samy sebe

Oddělte na malou chvíli v mysli od sebe svého partnera a představte si jen samy sebe. Pak si položte otázky. Co ráda děláte? Kým jste? Čím jste výjimečná? Co vás rozesměje? Uklidní? Uspokojí? Všechny vaše odpovědi vám pomohou získat představu o vaší vlastní individualitě, kterou jste zatím ukrývaly v pozadí. Důležité je mít ráda samu sebe. Věnujte se samy sobě. Pečujte o sebe.

Sportujte

Nemusíte dřít v posilovně. Vyberte si sport, který vám sedí. Můžete chodit cvičit s kamarádkou, utužíte tím také vaše přátelské vztahy. Pohybem si zpevníte tělo a zlepšíte si náladu.

Relaxujte

Je spousta možností, jak si dopřát odpočinek. Ať už s knihou v ruce, v horké sauně nebo na procházce lesem.

Pěstujte své koníčky

Nebojte se vrátit ke svým dávným přáním. Chtěly jste malovat? Přihlaste se na výtvarný kurz a vrhněte se do toho! Láká vás tanec? Vyberte si vhodný taneční kurz. Máte onu vzácnou trpělivost? Pak není nic snadnějšího než vyrábění. 

Dejte si cíle

Máte dobrou práci, přátele, rodinu. Stále se ale můžete posouvat dál, zlepšovat se. Stanovením cílů se také odpoutáte od svého partnera a vyzdvihnete důležitost vlastního života. Cíle mohou být jakékoliv, jeden či pět. Ať už je to angličtina či zaměření své práce určitým směrem. Pusťte se do toho, v čem chcete uspět. Není důležité, jaký směr si zvolíte. 

Nebojte se vyzkoušet nové věci

Ne vždy vám sedne první věc, které se budete věnovat. Nevadí.. Získáte mnoho zkušeností a znalostí. Získáte nový obzor. Budete se cítit mnohem lépe. Neboť budete žít svůj vlastní život. 

Spokojenost v životě i ve vztahu

A všimne si toho i váš partner. Nebude již pociťovat z vaší strany maximální snahu o udržení vztahu a poskytnete mu jisté uvolnění. Dovolíte mu tím také poznat i další stránku vaší osobnosti. Ukážete mu věci, které dokážete. Váš partner ve vás uvidí schopnou a cílevědomou bytost. Zasloužíte se o harmonii ve vztahu a velkou odměnou pro vás bude vlastní životní spokojenost.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.marriage.com/advice/relationship/tips-to-build-harmonious-relationship/
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků