Společnost

Herecké Vánoce: jak je prožívají a co si přejí známé tváře?

Sbírání kytiček

Každý z nás řeší blížící se svátky po svém, a nejinak na tom jsou i herci seriálu přístav. Zkusíte si tipnout, kdo na Vánoce krájí jablka pro štěstí, kdo nejí kapra a kdo vaří polévku pro bezdomovce?

Většina národa má zafixované, že herecké hvězdy prožívají všechno jinak. Jaké tedy budou jejich blížící se svátky?  

Více tolerance Olgy Želenské 

Známá herečka má jasno: „Pro mě byly Vánoce nejhezčí, když jsem byla dítě. Teď jsou pro mě láska. Můj manžel, moje dcera. Ráno jdeme Prahou s kamarády, dáme si někde drink, chodíme přes Václavák, Staromák a Kampu a skončíme na čokoládovém dortu se šlehačkou,“ těší se Olga. Přiznává, že neuklízí ani nepeče cukroví, zato navaří „kopec“ domácí rybí polévky a „přebytek“ rozdává s manželem bezdomovcům u Hlavního nádraží. Dodržuje i jiné zvyky? Dává pod talíře peníze a šupiny z kapra a radost ji dělá také památeční, 200 let starý betlém po babičce. A jaké je její přání? „Přála bych lidem, aby k sobě byli tolerantnější, hodnější, láskyplnější – vím, že je to klišé, ale opravdu si to přeju z celého srdce,“ směje se. 

Jablka Kristýny Janáčkové 

Přestože v seriálu ztvárňuje roli lesbičky, v reálním životě má syna, který letos zažije svoje třetí Vánoce. Však také Kristýna začala svátky více prožívat až s příchodem potomka na svět. „Musím mít u sebe syna, svoji rodinu, nesmí chybět stromeček a miluju pečení cukroví, které provoní celý dům. A mám ráda staré vánoční pohádky,“ vypráví. Protože musí dodržovat bezlepkovou dietu, připravuje také speciální cukroví. Vloni chystala asi 20 druhů, letos prý „dá“ jen tři. „Určitě nesmí chybět vanilkové rohlíčky, ty miluju. Linecké milují zase moji kluci. Možná ještě udělám vosí hnízda a perníčky,“ zvyšuje počet původně plánových tradičních sladkostí. Když ještě žila doma s rodiči, každý rok házela botou. Jak odešla z domu, s tímto zvykem přestala. Teď má ráda krájení jablíček – čeká, zda se uvnitř objeví hvězda. A jak zní její vánoční přání? „To nejdůležitější je zdraví, ať jsou lidé plní radosti, štěstí a lásky,“ vzkazuje. 

Bohatá teta Denisy Pfauserové 

Rovněž další herečka přikyvuje, že tradiční Vánoce jsou její parketa, přesto však nemusí kapra a salát „Pečeme kachnu, a v poslední době jsem si oblíbila kubu. Dřív jsme dělávali třeba 40 druhů cukroví. Postupem času jsme zjistili, že nepotřebujeme někoho ohromovat, takže jsme skončili na pěti druzích,“ říká. Jakou méně obvyklou dekoraci byste našli u ní doma? Překvapivě jde o betlém. „Jako děti jsme byly v obchodě a mohly si do betléma vybrat jednu novou postavičku. Brácha si vybral velblouda, mně se hrozně líbila panenka Marie. Nikdo mi nevysvětlil, že tu už nemůžu mít, že tam jedna už je. Dodnes máme doma betlém se dvěma panenkami, té druhé říkáme bohatá teta, která se přijela podívat. Je to nesmysl, ale vzpomenu si na to každé Vánoce,“ směje se. Rovněž Denisa posílá všem seriálovým fandům svoje přání: „Ať jsou pro vás Vánoce pořád svátkem klidu a míru, tak jak to má být. Ať jsou kouzelné, můžete být se svojí rodinou a něco hezkého si přejte, přání se o Vánocích plní víc.“ 

Smutek Václava Jiráčka

U něj doma na Vánoce musí být rodina. „Máma, sestra a moje přítelkyně Natálie,“ vypočítává Václav a už těší. Jediné, co mu dělá vrásky na čele, je zabíjení kaprů. „S kaprem u nás nepočítejte, to je takový můj smutek kolem Vánoc, já maso nejím. Naše štědrovečerní večeře je veganská. Obalujeme sójové řízky a děláme bramborový salát, který nemá majonézu. Cukroví ale pečeme, vizuálně si mi líbí perníčky,“ svěřuje se. Čeká speciální překvapení pod stromečkem? „Jako většina chlapů netoužím po moc velkém dárku, mám rád, když je pohoda,“ přeje si. Také on sám shání dárky na poslední chvíli. A co vám vzkazuje? „Abychom si všichni uvědomili, co je pro nás podstatné, každý podle svého. Abychom si poselství lásky a menšího utrpení na světě vzali opravdu k srdci.“ 

Připravila: red 

Foto: archiv FTV Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků