Rodina

Jak si najít kamarádku

Sbírání kytiček

Přátelé mají v našem životě důležité místo. Sdílí s námi radosti, starosti, pomohou v nesnázích. Stává se, že z našeho života odejdou a zbude po nich prázdné místo. Nahradit blízkého člověka není jednoduché, ale jde to.

V dětství se navazují kontakty snadno. Ve škole má každý spoustu kamarádů a známých, kteří se nám ale postupně s přibývajícími léty ze života vytratí. Zůstanou jen ti nejvěrnější. Jenže stačí kolikrát málo a i ta nejlepší kamarádka se vám může z nějakého důvodu vzdálit nebo odejít úplně. Ve zralém věku se pak důvěrní přátelé hledají podstatně hůř. Býváme opatrnější, k emocím se přidává rozum, více si vybíráte a zakládáte si na podmínkách přátelství. I když najít v dospělosti kamarádku není jednoduché, jde to.

Buďte aktivní

Když se po příchodu z práce uvelebíte doma na gauči u televize a budete čekat, že si vás někdo najde, zřejmě se nedočkáte. Musíte mezi lidi. Ideální je začít sportovat. Pokud to vezmete vážně a budete chodit pravidelně, máte šanci potkávat stejné lidi. Od úvodní konverzace pak získáte možnost posunout se někam dál. Pokud nejste sportovní typ, nelamte věci přes koleno a věnujte se tomu, co vás baví. Zkuste se zapsat do kurzu angličtiny, vyšívání nebo fotografování – zkrátka tam, kde máte šanci potkat lidi se stejným zaměřením.

Zapátrejte v paměti

Vylovte staré diáře, projeďte internet, připojte se na sociální sítě, třeba populární Facebook, ale i Twitter, Skype, ICQ, LinkedIn, Spolužáci a další. Dnes není tak těžké někoho vypátrat. Třeba jste si kdysi rozuměla s nějakou kolegyní v bývalé práci, ale pak se vaše cesty rozešly. Zkuste ji oslovit a připomenout se. Když jste si tenkrát rozuměly, třeba budete mít kde navázat.

Nestyďte se

Zkuste oslovit lidi, kteří vás nějakým způsobem zaujmou. Může to být třeba v čekárně u lékaře, ve vlaku nebo třeba ve fitku na cvičení. Zkuste prohodit cosi o počasí, nebo pochvalte kabát či kabelku. Odvážnému štěstí přeje, tak se nestyďte, vždyť přeci o nic nejde. V nejhorším se setkáte s nezájmem.

Pořiďte si psa

Nejlépe nějaké milé roztomilé plemeno, co moc neštěká a nekouše. Zvířátko vám bude dělat společnost, ale hlavně vám umožní dostat se do početné „pejskařské“ komunity lidí, kteří se pravidelně schází při venčení.

Nevzdávejte to

I když se vám zdá, že na světě už žádná spřízněná duše není, snažte se neuzavírat se před okolím. Buďte otevřeni novým příležitostem. Využijte každé možnosti dostat se „mezi lidi“.

Připravila: Eva Šarfová

Zdroj informací: www.lifehack.org/794675/good-friends,
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků