Bydlení

HYALCHONDRO DC – KOMFORTNÍ PÉČE O KLOUBY VAŠEHO PSÍHO PARŤÁKA

Zdravá kloubní chrupavka a kloubní tekutina odpovídá za dokonalou pohyblivost kloubu. Kromě toho, že tlumí všechny nárazy, vlivy tlaku i tahu, chrání chrupavka také pod ní uloženou kost.

Za normálních okolností je chrupavka hladká, bílá a průhledná. Tvoří ji buňky, chondrocyty, uložené ve vrstvě kolagenu, polysacharidů a vody. Při prvních známkách degenerace se chrupavka stává neprůhlednou, nerovnou a postupně měkne, v pokročilém stádiu postižení praská, ztenčuje se, až úplně mizí, což způsobí obnažení povrchu kosti. Tyto změny souvisí ve většině případů s mechanickou nestabilitou kloubu, s předchozím úrazem nebo s abnormální nefyziologickou zátěží kloubu.

Příkladem mohou být pacienti s dysplazií nebo instabilitou v souvislosti s rupturou vazů, obézní psi nadměrně zatěžující kloub nebo pes v intenzivním výcviku a sportu. Opotřebování chrupavky je přirozeně spojeno také s přibývajícím věkem. Pojmem degenerativní onemocnění kloubu se rozumí celá řada procesů v jednom či více kloubech vedoucí k zánětu se současnými bolestmi a/nebo kulháním. Přestože se primárně nejedná o zánětlivé onemocnění, zánět je nedílnou, byť pouze minoritní, součástí tohoto onemocnění. Degenerativní procesy probíhající v postiženém kloubu způsobují uvolnění zánětlivých mediátorů z bílých krvinek a chondrocytů a za následnou ztrátu proteoglykanů, které udržují chrupavku elastickou, z mezibuněčné hmoty.

S degenerativním onemocněním kloubu se potýká až pětina populace psů. Ohroženi jsou zejména fyzicky neaktivní psi s nadváhou, což je v současnosti až kolem 40 % psů. Velké klinické obtíže sebou nesou vývojové vady skeletu u štěňat velkých a obřích plemen, především častá dysplazie kyčelního, ramenního a loketního kloubu, osteochondróza, fragmentovaný processus coronoideus a uvolněný processus anconeus. Mezi predisponovaná plemena se řadí zejména německý ovčák, retrívr labradorský a zlatý, rottweiler, novofundlandský pes, bernský salašnický, irský vlkodav, bullmastif, dále psi v zátěži, jako jsou chrti, saňoví psi, psi lovečtí, lavinoví, strážní či asistenční. Ovšem také u psů malých plemen se lze v praxi setkat s vývojovými vadami, jako je nekróza hlavice stehenní kosti nebo luxace čéšky. I pro psy malých plemen je preventivní aplikace a/nebo podávání přípravku HYALCHONDRO DC po absolvovaném chirurgickém zákroku vhodnou součástí péče o klouby.

Kloubní výživu použijte v případě, že:

 1. U psa pozorujete kulhání na jednu nebo více končetin nebo se pohybuje opatrně, ztuhle až toporně
 2. Jedná se o štěně či mladého psa plemene, u něhož je vyšší pravděpodobnost výskytu onemocnění kloubů
 3. Pes je starší, potýká se s obezitou a menší pohyblivostí
 4.   Odmítá aportování, nemá zájem o hru
 5.  Pes obtížně vstává a uléhá
 6. Pes není schopen vyskočit na křeslo, do auta, vyjít do schodů
 7. Pes přestává být aktivní, i na krátké vycházce se dříve unaví
 8. Jeden nebo více kloubů je oteklých
 9. Na postižené končetině ubývá z důvodu menšího zatěžování svalová hmota – atrofie svalů
 10. Pes končetinu vůbec nezatěžuje
 11. Na dotyk v oblasti kloubu reaguje bolestivě
 12. Pes podstoupil ortopedickou operaci či má diagnostikované onemocnění kloubů a /nebo skeletu

VŽDY VŠAK NAVŠTIVTE VAŠEHO VETERINÁRNÍHO LÉKAŘE K URČENÍ DIAGNÓZY!

 

Jak můžete oddálit příznaky degenerativního onemocnění kloubů u stárnoucího psa?

 • Optimalizujte jeho tělesnou hmotnost. Má-li pes nadváhu, je třeba hmotnost zredukovat.
 • Zajistěte dostatečnou rehabilitaci, abyste zamezili ztrátám svalové hmoty. Ideální je plavání.
 • Poskytněte psovi odpovídající měkkou podložku zmírňující bolestivý tlak na klouby

 

DOPŘEJTE SVÉMU PSOVI KVALITU KLOUBNÍ VÝŽIVY HYALCHONDRO DC

Kloubní výživa pro psi Hyalchondro DC

Přípravek HYALCHONDRO DCobsahuje maximální koncentraci hyaluronanu a chondroitin sulfátu za skvělou cenu. Přípravek ve formě roztoku se v trávicím traktu optimálně vstřebává, což zaručí jeho mimořádný efekt. Kombinace všech složek přípravku HYALCHONDRO DC doplněných o vitamín E a mangan zajistí žádaný efekt na kloubní chrupavku, kloubní tekutinu i kost, a to jak preventivní tak i terapeutický 

Přípravek lze aplikovat současně s nesteroidními antiflogistiky. Dávku těchto přípravků, jejichž aplikaci doprovází množství vedlejších účinků, lze následně snížit. Aplikaci přípravku, který obsahuje látky tělu vlastní a netoxické, nedoprovází nepříznivé účinky; je naprosto bezpečná.

Do 10 kg 1ml/den
10 – 30 kg 2 ml/den
30 – 50 kg 3 ml/den
50 – 70 kg 4 ml/den

Jednorázově před krmením nebo spolu s krmením po dobu 30 dní nepřetržitě.

Perorální emulze v balení po 120 ml

PŘÍPRAVEK NEOBSAHUJE ŽÁDNÉ DOPINGOVÉ LÁTKY A JE PŘÍPRAVEN ZE SUROVIN FARMACEUTICKÉ KVALITY!
 

Více informací najdete na www.biovetapets.cz

Komerční prezentace
Foto: Bioveta
7. 10. 2014


Diskuze: příspěvků