Volný čas

Interiér v červnu podle Feng Shui

Sbírání kytiček

S ohnivým koněm přichází a sílí energie léta. V červnu bychom měli co nejlépe sladit interiér svého domova s letními energiemi ohně a koně.

Energie koně

Kůň se nejlépe cítí ve volné přírodě. Měl by mít pocit volnosti, svobody a co nejvíce si užívat pohybu. Potřebuje tak velký a otevřený prostor. Ideálně žádné hranice. Podle toho bychom v červnu měli uzpůsobit interiér našeho domova nebo pracovního prostředí. O nic byste neměli zakopávat, nic by vám nemělo překážet a stát v cestě.

Energie prostoru by nás v červnu neměla vůbec ničím svazovat či nějak omezovat. Co nejvíce bychom měli trávit čas ve volném prostoru, nejlépe ve volné přírodě. Ta nám dodá nejvíce energie. Choďte v červnu co nejvíce ven.

Pokud máte rodinný dům se zahradou, snažte se co nejvíce času trávit na své zahradě či terase. Co nejvíce aktivit tak přeneste z interiéru do exteriéru. Dny jsou v červnu nejdelší, takže můžeme být venku opravdu dlouho a tím získat velmi silnou energii.

Energiím koně bychom však měli také přizpůsobit svůj interiér. Snažte se ho uspořádat tak, abyste vnímali pocit volnosti a prostoru. Často otevírejte okna. Také dveře v interiéru můžete v červnu nechávat otevřené – kromě toalety a koupelny, ty by měly být zavřené.

Energie ohně

V červnu mohou být velmi teplé dny, bude vládnout nejsilnější oheň. To mohou být již extrémní energie, které nás mohou vyčerpávat. Proto bychom silný oheň měli v interiéru vyrovnávat energií vody. Můžete využívat hodně modrou barvu – např. závěsy na oknech, povlečení postele, modré polštářky na sedačce. Vyzkoušet můžete skleněné misky s vodou a plovoucími květy. Používejte jen ty nejlehčí materiály. Snažte se v prostoru vytvořit pocit lehkosti a uvolnění. Využívejte letních květin. Ovoce, které právě roste, dejte do misek a do středu jídelního či kuchyňské stolu. Vnesete tak exteriér do interiéru a propojíte energii prostoru a času. Tím vytvoříte velmi příjemnou rovnováhu.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků