Volný čas

Interiér v únoru: pusťte jaro domů

I když vnímáme únor jako ještě zimní měsíc, podle Feng Shui tomu tak není.

Je to měsíc, kdy se příroda pomalu začíná probouzet. Budeme nacházet první jarní kvítka, jak se snaží prorazit cestu ke slunci i třeba v zasněžené krajině. To jsou jasné signály rostoucí jarní energie dřeva. Je to právě razantní energie tygra, která těmto jemným rostlinkám dodá tolik síly, aby uměli prorazit hlínu i sněhovou pokrývku.

První energie jara jsou velmi svěží. Proto bychom měli i svůj interiér co nejlépe osvěžit. Je to jako ráno, když po klidné noci v celém bytě otevřeme okna, abychom dovnitř pustili svěží vzduch nového dne. A přesně tak bychom měli přivítat doma nové energie začínajícího roku.

Měla by zmizet všechna zimní výzdoba. Teplé a zahřívací barvy by měly nahradit barvy svěží a čerstvé. Dominovat by měla světlá zelená barva. Celý prostor by se měl co nejvíce otevřít.

Zvolte světlejší barvy ubrusů i povlečení v ložnici. Těžké a teplé deky vyměňte za lehké pokrývky, velké polštáře za menší a lehčí.

Celý interiér by měly osvěžit nové květiny. Ideálně ty, které jsou spojené s brzkým jarem. Kromě kytek v květináči byste měli také mít čerstvé řezané květiny. Ty by měly být na dominantních místech (tj. tam, kde trávíte hodně času) a hlavně na jídelním stole. Květiny by měly být velmi rozmanité a pestré.

Celý interiér by měl být prosvětlený. Pusťte si domů co nejvíce slunce. Často větrejte. Aby v interiéru mohla volně proudit čerstvá energie, měli byste dát pryč vše, co prostor zatěžuje, zavírá a blokuje. Snažte se, aby byl prostor co nejvolnější.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: cernakinteriordesign.webs.com/
Zdroj fotografií: pixabay

Diskuze: příspěvků