Zdraví

Intimní problémy: pomoci mohou bylinky

Sbírání kytiček

Většina z nás zná vleklé problémy s nejrůznějšími záněty ženského charakteru. Znesnadňují nám každodenní život a limitují nás v mnoha věcech.

A co je příčinou gynekologicých zánětů?

Těch je hned několik. Nejčastěji nás trápí přítomnost kvasinky Candida albicans. Problémy se objevují například při užívání hormonálních estrogenních přípravků nebo v období těhotenství. Dalšími startovacími podněty může být zvýšená sexuální aktivita, těsné oblečení, syntetické spodní prádlo a podobně.

Existují však také bakteriální záněty nebo záněty virového charakteru. Běžným virovým zánětem je tzv. HPV virus neboli human papillomavirus, který může v některých případech vyústit až v rakovinu děložního hrdla. Chronickým zánětlivým onemocněním je také endometrióza. Jedná se o situaci, kde se částečky výstelky děložní dutiny začnou objevovat kdekoliv jinde v tkáních mimo dělohu. To pak způsobuje úporné záněty. Negativním dopadem onemocnění jsou bolestivé srůsty, v mnoha případech dokonce i neplodnost.

Gynekologický zánět jako takový však není jenom izolovaným projevem na jedné sliznici, je odrazem celkového dění v těle a stavu imunity. Pro vyléčení gynekologického zánětu je vhodná úprava všech systémů v těle a s tím souvisí i posílení imunity. Úspěch většinou nezaručí pouze užívání syntetických nebo přírodních tablet. Jde o změnu celkového přístupu k životosprávě a každodenním návykům. Občasná detoxikace může být jedním ze správných kroků k dobrému a zdravějšímu tělu.


A jak můžeme předcházet nepříjemným zánětům?

Nic není jisté, ale úprava životního stylu s eliminací dráždivých podnětů je jedním z řešení. Pozitivním přístupem může být také užívání speciálních doplňků stravy s protizánětlivými bylinami. Z nejdůležitějších bylin v této oblasti můžeme jmenovat např. kozinec blanitý, který je považován za „rostlinu budoucnosti“. Dále lze jmenovat bylinky jako je kurkuma, aloe, ženšen, slzovka nebo lékořice. Nezanedbatelnou bylinou je také kustovnice čínská. Plody kustovnice patří mezi antioxidanty.

Komerční prezentace
Foto: iStock
28. 5. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků