Společnost

Ivana Gottová podporuje Avon pochod proti rakovině prsu

Sbírání kytiček

Už podruhé půjde Prahou, aby pomohla dobré věci – i letos je Ivana Gottová (37) jednou z ambasadorek Avon pochodu. Pochodu za zdravá prsa.

Už podruhé půjde Prahou, aby pomohla dobré věci – i letos je Ivana Gottová (37) jednou z ambasadorek Avon pochodu. Pochodu za zdravá prsa.


Blíží se už 13. ročník Avon Pochodu proti rakovině prsu. Už druhým rokem jste jeho tváří. Proč jste se rozhodla tento projekt podpořit a jak se těšíte na letošní Pochod?


Problematika rakoviny prsu je trvale aktuální. Počet žen, které každoročně onemocní touto zákeřnou chorobou je tak alarmující, že cítím jako svoji povinnost zvýšit povědomí žen o nutnosti prevence. Těším se, že se letos opět setkám nejen se známými tvářemi ambasadorek, ale i tvářemi lidí, kteří projekt podpořili už vloni. A jistě jich letos bude ještě víc.


Mottem letošní kampaně je: 100 % naděje. Máte nějaký recept na to, jak vidět svět z té lepší strany?

„Není mocnějšího léku než naděje. Nejnepatrnější známka pochyby ve tváři či v hlase lékařově může stát pacienta život“, řekl jeden moudrý muž…


Pochod proti rakovině prsu je velmi emotivní. Na jaký okamžik z loňského ročníku nikdy nezapomenete?

Vidět tu ohromnou růžovou masu odhodlaných lidí podpořit bohulibý projekt byla opravdu síla. Ten den se ve vzduchu vznášely nejen balónky, ale i úžasná atmosféra pospolitosti.


Co byste poradila ženám, které kvůli strachu odkládají návštěvu na mamografii.


Strachu nepodlehnout. Samovyšetřování a mamografie by měly být samozřejmostí každé ženy od určitého věku. Už jen pro klid v duši to stojí za to.


I když máte pomocnici v domácnosti, je spousta věcí, které zastanete sama. Například každý den vozíte dcerky do školy a do školky. To by asi nikdo od celebrity nečekal. Jak vypadá váš běžný den?


Za celebritu se rozhodně nepovažuji. Jsem přesvědčená, že můj den je hodně podobný jako u jiných maminek, které každý den rozvážejí svá dítka do škol, odpoledne do kroužků, mezitím nakoupí, uklidí, uvaří a jdou do práce. Nic výjimečného nečekejte. Ale když je pěkné počasí, po škole rády vyrážíme do přírody, do zoo, jezdíme na kole, koloběžkách, v zimě lyžujeme. V poslední době jsme hodně i v tanečním studiu. Když je venku nevlídně, trávíme čas u knížek a her. Občas se přidá i tatínek, myslím na ty knihy a hry. Tanec zatím manžel vynechává, rád si s nimi hraje s vláčky.

Celý rozhovor si můžete přečíst v květnovém čísle OK! Magazine.

Foto: AVON
22. 5. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků