Bydlení

Jak bydlí Olga Šípková: má „ustláno na růžích“

Sbírání kytiček

Mistryně Evropy a mistryně světa ve sportovním aerobiku, trenérka a instruktorka bydlí se svými nebližšími v rodinném domě, do něhož nás nechala nahlédnout. Zajímá vás, co má ráda?

Přiznává, že interiér si vytváří podle svého, ale postupně, byť vše konzultuje s manželem. Tak, aby to nebylo na klíč, nýbrž podle jejích představ. 

Které místo či místnost máte ve svém domě nejraději?

Oblíbených místností mám více, ale když odpočívám, tak v obýváku. Je to otevřený prostor s velkým francouzským oknem, vedoucí do zahrady. Přes den je v tomto prostoru krásné světlo a všude výhled do zeleně. Sedím na sedačce, kde říkám, že mám „ ustláno na růžích“ a vyšívám… 

Máte nějaký kousek nábytku, který se dědí po generace, nebo se naopak kloníte k tomu, že nábytek obměňujete s přihlédnutím k módním trendům? 

Vůbec nepodléhám módním trendům. Když se mi něco líbí a je to potřeba, tak je mi opravdu jedno, zda je to ještě IN. Bohužel jsem nic po rodičích ani prarodičích nezdědila. Vyrůstala jsem v paneláku, a odtud bych si asi nic s sebou nevzala. Ani umakartové jádro. Ale možná bych mohla vzpomenout malý orchestrion po babičce, který je zatím na půdě. 

Kterou barvu máte v interiéru nejraději? 

Jemné pastelové barvy, krásně splynou s přírodou. A bílou. Takže u nás je na stěnách kromě bílé, světle meruňková a zelenkavá. V interiéru máme i odstíny béžové. Kombinujeme hodně dřevo a sklo. Bydlíme v přírodě, skoro v lese. 

Na podlaze dlažba nebo dřevo? 

Obojí. Respektive na podlaze plovoucí podlaha a v koupelnách a v předsíni dlažba. Celé spodní patro je krásný otevřený prostor. Je tam obývák a kuchyň. Náš kamarád architekt nás přesvědčil, že v kuchyni nemusí být nutně dlažba. 

Máte doma tělocvičnu či koutek, kde se ráda protáhnete? 

Samozřejmě mám. Jde o prostor v prvním patře s dřevěnými trámy a přiznaným stropem do štítu střechy. Taková relaxační a herní místnost. Využívám ji hlavně k přípravě svých lekcí, nebo když si cvičím jógu sama pro sebe. Mám tu i knihovničku a dvě krásné lenošky. 

A jak odpočíváte? 

S knížkou, vyšíváním, popřípadě shlédnu občas hezký film. V létě ale hodně sportuji i mimo tělocvičnu. To je také můj velký relax. S rodinou máme rádi nedělní obědy, kdy přijde i dospělý syn Michal, který už s námi nebydlí. Uvaříme něco dobrého a užíváme si pohodu. 

Vaříte ráda?

Vařím skoro každý den. A ráda, i když poslední dobou si říkám, že by se mi hodil nějaký kurs vaření s novými nápady. Co se týká samotné kuchyně, mám jednu úžasnou záležitost. Jako v každé místnosti, tak i tady je francouzské okno, kterým téměř půl roku chodíme ven a domů. To vede na zahrádku a hned před kuchyní mám vysazené bylinky. 

U domu se rozprostírá zahrada. Kdo se o ni stará? 

Na začátku, když byl pozemek zcela prázdný, tak jsme si nechali poradit od profesionálů. Od té doby se o ni staráme sami. Hlavní Mičurin byl zpočátku manžel. Později jsem se přidala i já. Je to obrovský relax. 

Pořádáte třeba letní grilování, máte ráda relax na pohodlném lehátku? 

Samozřejmě!!! To máme moc rádi… Každou volnou chvilku zveme kamarády, nebo jen tak sami si něco ugrilujeme. A hlavně – posedíme venku. Relax na zahradě v lehátku nebo v zavěšené houpací síti, kterou jsem si loni pořídila v KIKA, je úžasná záležitost a já si to moc užívám! 

Máte dvě děti. Jak moc mluvily do zařízení svých pokojů? 

Starší Míša s námi v domě pobyl 8 let a pokoj jsme zařizovali společně. Jednoduše a účelně. Pravda je, že to bylo v době, kdy jsme měli čerstvě postaveno a velmi hluboko do peněženky. U mladší Adélky už to bylo jinak. Nyní má už nový pokojíček. Vyrostla z holčičky ve slečnu. Obě děti měly ale na mne stejný požadavek – abych jim vyšila obrázek podle jejich výběru. To jsem splnila. 


Prohlédněte si fotografie z domu Olgy Šípkové v naší fotogalerii.


Připravila: red 

Foto: KIKA

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků