Cestování

Jak dlouhá má být dovolená podle Feng Shui

Délka dovolené je velmi důležitá. Pokud nepracujete s energiemi po celý rok, pak je pro vás dovolená opravdu velmi důležitým prvkem pro posílení vašeho organismu a zdraví. 

Pro mnoho ambiciózních lidí je dovolená téměř „sprosté slovo“. Tito lidé však vůbec netuší, jak je pro ně takový přístup škodlivý. Bohužel na to přijdou, až bude velmi pozdě.

Odpočinku musíte věnovat stejně velkou pozornost, jako svým aktivitám. Proto dovolenou rozhodně nepovažujte za něco nedůležitého.

Kolik dní byste tedy měli na dovolené strávit?

Někteří lidé jedou na týden a říkají, že si potřebují jen „odpočinout“. A že pak mohou zase dál pracovat. Většina lidí považuje za dostatečnou dovolenou, když vyrazí na čtrnáct dní. Někteří jezdí na tři týdny. A pak je pár jedinců, kteří si dopřejí dovolenou ještě delší.

Pokud se na to podíváte z pohledu energií, pak minimální čas, který byste měli na dovolené strávit, jsou tři týdny. Proč zrovna tři týdny? Tři je definice energie. Je to velmi silná energie, která jasně určuje čas na odpočinek.

První týden dovolené se pomalu odpoutáváte od pracovních energií. Takže po jednom týdnu dovolená ještě vůbec nedošlo k odpočinku, ani k regeneraci. Teprve druhý týden dochází k odpočinku a tělo i psychika začíná vyrovnávat nedostatek energií. Ale až třetí týden začíná energie nabírat do plusu, tj. získáváte energii, kterou pak můžete využít pro další aktivní činnost v běžném životě.

Autor: Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků