Krása

Jak na dvojitou bradu: není to ozdoba

Sbírání kytiček

Těšíte se na prázdniny, ale už dopředu se bojíte každé fotografie, protože vám připomene nedostatek, kvůli kterému se i v horkých letních dnech zahalujete do šátků a šál? Mluvíme o problému, jemuž se říká dvojitý podbradek.

Jednoduchá a účinná metoda vás této nelichotivé ozdoby zbaví. Zkušenosti renomované pražské kliniky plastické a estetické chirurgie FORMÉ clinic potvrzují, že liposukce podbradku se v posledních letech řadí mezi velmi žádané zákroky. 

Některé problémy dokážou zmizet jako kouzlem. Stačí počkat a věci se dají do pohybu i bez vašeho přičinění. Spoléhat se ale na to, že se dvojitá brada ztratí sama, je zbytečná ztráta času. A smířit se s tím, že ji budete nosit do konce života, také není nejlepší rozhodnutí. Ano, existují vady na kráse, jejichž odstranění vyžaduje nákladná a bolestivá řešení, ale odstranění podbradku mezi ně nepatří. 

Nevzhledný podbradek trápí i štíhlé ženy 

Dvojitý podbradek není pouze výsadou těch, kteří bojují s váhou a navíc je o něm známé, že odolává všem krémům, dietám i pravidelnému cvičení. Možná jste si to vyzkoušela doslova na vlastním těle. Přiznejte si, jak velkou částku jste investovala do přípravků, které s vaší bradou ani nehnuly a připočítejte hodiny dřiny v posilovně, které sice prospěly vaší postavě, ale podbradek si svůj původní vzhled ubránil. 

Na dvojitou bradu platí liposukce 

Čemu ale dvojitá brada vzdorovat nedokáže, je odsátí tuku, tzv. liposukce, kterou plastičtí chirurgové na FORMÉ clinic provádí pomocí nejnovější technologie Body Jet. Jedná se o jednu z nejúčinnějších metod, jak se rychle a téměř bez bolesti zbavit přebytečného tuku. Oproti klasické liposukci má tato metoda několik významných předností. „Zákrok se provádí bez celkové anestezie a jeho výhodou je, že pojivová tkáň, nervy a cévy v okolí ošetřované partie zůstávají mnohem méně traumatizovány než u jiných metod. Hojení i celková doba rekonvalescence je proto výrazně kratší,“ vysvětluje primář Petr Jan Vašek, renomovaný odborník na oblast hlavy a krku. Výsledkem je efektivní minimalizování dvojité brady a navíc dochází i k vypnutí pokožky pod bradou a vyrýsování spodních kontur obličeje. 

Bolesti se bát nemusíte 

Zákrok se provádí ambulantně v lokálním znecitlivění, při kterém se do podbradku aplikuje malé množství anestetika. Po té se do podbradku zavede kanyla s tumescentním roztokem, který jej vyplní pouze v oblasti podkoží. Během půl hodiny se roztok rovnoměrně rozprostře a pomocí speciální odsávací kanyly lékař odsaje tuk. Hospitalizace není nutná a vy po zákroku odcházíte domů. 

Jaká vás čekají omezení 

Počítejte s otoky a modřinami, které za několik dnů vymizí. Připravte se také na to, že celý týden po zákroku nesundáte speciální kompresní ohlávek. Je to celková doba, po kterou je vhodné zůstat v domácím léčení. Následující týden můžete omezit nošení ohlávku na 12 hodin denně. Sport a náročnější tělesné aktivity je dobré na 14 dnů omezit. 

Kdy na zákrok jít 

Na zákrok můžete jít bez omezení, ale teď před prázdninami možná stojí za to dát prostor myšlenkám, že pro svoji krásu obětujete pár dnů dovolené. Do práce se vrátíte půvabnější a sebejistější a nemusíte kvůli tomu odjíždět do vzdálených destinací. 

Více informací najdete na www.formeclinic.cz.

Připravila: Katka
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků