Krása

Jak na krásné rty

O jemnou pokožku rtů je třeba pravidelně pečovat. Na co byste měly myslet?

Občas se to stane každé. Pokožka rtů je najednou suchá, někdy i popraskaná, což nevypadá pěkně a také to bolí. Důvodů může být více. Svou roli sehrává také počasí, ale i volba pečujících produktů.

Oleje, vosky a másla

Každé rty potřebují dostatek výživy a hydratace, základní péči tedy představuje používání balzámů. Při jejich nákupu si všímejte složení. Kvalitní produkty obsahují přírodní másla, oleje a vosky, které dodají rtům potřebnou hydrataci. Nebo se inspirujte zkušenostmi našich babiček, které používaly například sádlo. Pravda, ne každému však jde jejich aroma pod nos. Pokud byste raději něco sladšího, nabízí se použít produkty, které sází na kakaové máslo. Jsou bohaté na antioxidanty a slibují zvláčňující a hojivé účinky.

Pravidelná masáž

Není to překlep – také rty si zaslouží jemnou masáž. Nejprve je pečlivě odličte, poté naneste peeling a krouživými pohyby masírujte jemnou pokožku. Je to důležité, protože pokožka rtů je nejen několikanásobně tenčí, než na jiných místech, ale také se obnovuje několikrát rychleji. Peelingem odstraníte odumřelé kožní buňky a zároveň pokožku ošetříte jako kdysi naše babičky, které si připravovaly jemnou směs z cukru, medu a oleje, již do rtů pravidelně masírovaly.

Kdo nemá čas na domácí výrobu produktů, může sáhnout po hotových přípravcích. Na trhu najdete také ty, které vycházejí z ryze přírodních složek.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.healthline.com/health/lip-care-routine
Zdroj fotografií: Avon

Diskuze: příspěvků