Kosmetika

Jak na unaveně vypadající pleť: pomůže citron i správné líčení

Unaveně vypadající pleť trápí čas od času každého z náš. Ne, každý den se probouzíme svěží a s odpočatou pokožkou.

Existuje naštěstí spousta kosmetických triků i zákroků, které nám pomohou vypadat svěže a mladistvě, jako po dovolené.

Základem odpočatě vypadající pleti by měl být samozřejmě i dostačující spánek. Ideální dobou je 7 až 8 hodin. Důležité je také chodit spát do půlnoci. Na unaveně vypadající pokožce se velmi projevuje i stres. Zkuste pravidelně cvičit. Během cvičení se uvolňují endorfiny a ty jsou účinnou zbraní proti stresu.

Peeling

Pokožka se pravidelně přirozeně zbavuje odumřelých buněk. Někdy se odumřelé buňky neodstraňují tak, jak by měly. To může mít za následek suchou, matnou a šupinatou pokožku. V takovém případě dopřejte své pleti peeling.

Kouření

Podle webu healthline.com je kouření významným faktorem předčasného stárnutí pleti. Může narušit produkci kolagenu. Může také zvýšit oxidační stres v buňkách. To vše přispívá ke stárnutí pleti a k jejímu matnému vzhledu.

Kofein a citron na pomoc

Prohýřili jste celou noc a potřebujete ráno rychle vypadat odpočatě? Zkuste trik s citrónem. Citronovou šťávu promíchejte s vodou a na vatovém tamponku aplikujte na obličej (vynechejte oční okolí). Pleť se přirozeně prozáří. Na oteklé oči můžete přiložit lžíce vychlazené v ledničce. Dobře vám poslouží i plátky okurek. Okurka obsahuje hodně vody a vitaminu C. Proti otokům očí může pomoci i kofein. Přiložte si na oči studené sáčky s čajem. Čaj obsahuje kofein a antioxidanty.

S.O.S. kosmetické triky

Při líčení vynechte tmavé barvy v očních stínech, rtěnce nebo tvářenkách. Podtrhnou unavený výraz. Ideální jsou svěží tóny růžové (rty, tváře). Oční stíny volte např. pigmentové odstíny světle béžové či pudrové. Tmavý korektor vyměňte za světlý. Oční okolí musí být světlejší, tím vzbudíte odpočatý a rozzářený dojem. Určitě nezapomeňte nanést rozjasňovač na lícní kosti a pod obočí. Pár kapek můžete přidat i do make-upu.

Kruhy pod očima

Asi nejvíce nám na unavenosti přidávají kruhy pod očima. Pokud se jedná o kruhy z nevyspání, tak si můžeme pomoci vhodným make-upem. Ale mnoho lidí trápí tmavé plochy a propadliny pod očima bez ohledu na kvalitu a kvantitu spánku, častou příčinou je genetika. Důležité je dodržovat pravidelný pitný režim. „Vhodné je také používat chladivé gely pod oči, nejlepší jsou ty, které mají i malý roll-on. Ten skvěle promasíruje jemnou kůžičku pod očima. Vybírejte ty, které obsahuji peptidy a Vitamín C,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/a36993/dull-skin-causes/, my.clevelandclinic.org/health/symptoms/23128-dark-circles-under-eyes, www.healthline.com/health/dull-skin, Perfect Clinic
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků