Domácnost

Vánoční dekorace: růžové, zlaté i v odstínech kakaa a vanilkového krému

Zatočte s nudou a připravte letos trendy vánoční dekorace. Je nespočet možností, jak ladit vánoční výzdobu, které barvy nebo textury vybrat, jaké doplňky použít.

Růžová s bílou nebo zlatou

Je naprostým hitem letošních Vánoc. Můžeme použít všechny odstíny růžové, až fialové a volně je kombinovat s bílými a stříbrnými prvky. Nebo se pustit do odvážnější růžovo-zlaté kombinace. Základem může být větvička z jehličnanu nebo svazek několika suchých větviček. Letos se sází na jemnost a transparentnost, jsou zde různá vlákna, peří, chmýří, ale také korálky a skleněné ozdoby.

Elegantní krémové aranžmá v béžovo – hnědo – zlaté barvě

Bude ladit k vánočnímu cukroví. Takže, pokud rádi pečete, můžete směle nachystat i dekorace v odstínech kakaa a vanilkového krému. Celek bude působit decentně a elegantně. Zde mezi doplňky mají své místo například klasické nebo třpytivé skleněné koule.

Rustikální aranžmá

Původně patřilo spíše do venkovských chalup, ale stále častěji se objevuje i ve městech. Zejména, pokud jste fanoušky zdravého životního stylu, nebo máte doma ještě malé děti, volba přírodních prvků v dekoraci je ta pravá. Nerozbijí se tak snadno a většinou nebývají barvené umělými barvami. Použít můžete různá dřevíčka, pláty stromové kůry a šišky. Nešlápnete vedle ani s ořechy a skořicí. Aranžmá dozdobíme svíčkami, pestrými stužkami a slaměnými a textilními ozdobičkami.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.houseofoak.co.uk/blog/post/christmas-dinner-table
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků