Zdraví

Jak nám prospějí jahody: kupte si je čerstvé z českého pole

Sbírání kytiček

Sezona čerstvých šťavnatých plodů netrvá dlouho, tak si ji vychutnejte. A pokud byste si jahodovou chuť chtěli připomenout i později, využijte mrazák, zavařte je nebo z nich připravte marmelády a džemy.

Největší výhoda jahod

Má je rád skoro každý, k jejich konzumaci se nemusíme na rozdíl od jiných zdravých potravin nutit. Přitom nijak nezatěžují kalorické tabulky, obsahují velké množství vody, ale také řadu vitamínů, minerálů, stopových prvků a samozřejmě přirozený cukr. Z dalších látek jmenujme například vlákninu nebo třísloviny, což jsou látky působící mimo jiné dezinfekčně (pomáhají pak například při léčbě zánětů).

Spolehlivé antioxidanty

O jahodách se uvádí, že posilují náš imunitní systém, přispívají ke snížení krevního tlaku, rovněž fungují jako přirozené diuretikum (podporují vylučování kyseliny močové). Z dalších užitečných funkcí připomeňme, že dokážou eliminovat stres, ale i únavu. Od věci však není ani zmínka o těchto plodech jako o přirozených antioxidantech, což jsou látky neutralizující škodlivé volné radikály. Díky tomu se spolupodílejí například i na prevenci arteriosklerózy, zlepšují průtok krve tepnami.

Na mozek i střeva

Z dalších pozitivních účinků jahod ještě zmiňme, že nabíjejí naše mozkové buňky, povzbuzují práci štítné žlázy, zmírňují problémy související s trávicím systémem i usnadňují pohyb potravy střevy.

Vše čerstvé na Rohlik.cz
Vše čerstvé na Rohlik.cz

Voňavé a sladké jahody z českého pole si můžete koupit na Rohlik.cz. Jahodová sezóna oficiálně začíná a ať už jahodám dáváte přednost se šlehačkou nebo rádi pečete, mějte na paměti, že vždy rozhoduje čerstvost. Proto si v Rohlíku dávají záležet, aby vám už za šest hodin dodali ty nejčerstvější kousky od lokálních pěstitelů, které ještě ráno spokojeně visely na keříku.

Vraňanské jahody z pole rovnou na stůl

Pěstírna navazující na rodinnou tradici funguje už od roku 1998. Na 300 hektarech pěstují řadu celou řadu jahodových odrůd, včetně sazenic, a využívají ty nejnovější technologie. Kromě toho se Vraňanech věnují i pěstování dalšího ovoce nebo výrobě džemů. Na Rohlik.cz nyní koupíte ty nejčerstvější jahody i další ovoce a zeleninu nejen z Vraňan, a to za ty nejlepší ceny.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Rohlik.cz
Zdroj fotografií: Rohlik.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků