Zdraví

Jak nám prospívá aromaterapie

Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických přírodních rostlin.

Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka. Inhalace éterických olejů harmonizuje naše orgány na psychické úrovni. Dokáží působit na naší mysl až do takové míry, že ovlivní emoce a uvolní napětí a to i u dětí.

Na rozdíl od běžných léků, vhodně používané esenciální oleje působí šetrně a udržují náš citlivý imunitní systém v rovnováze. Jejich aromaterapeutické využití je široké a každý esenciální olej má jiné účinky. Používají se ke stimulaci či naopak uklidnění nervového systému, mohou pomoci v boji proti infekcím, podporují hojení, mohou zlepšovat trávení i zmírňovat bolest.

Při kontaktu se vzduchem se vypařují a tímto pročišťují okolní prostředí a likvidují v něm choroboplodné zárodky. Většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky. Specifické působení každého oleje také vyvolává biologickou aktivitu těla a pomáhá harmonizovat naše orgány, pracuje i na psychické úrovni. Vědci dokázali, že u dětí s poruchou pozornosti má aromaterapie zázračné účinky.

Aplikace esenciálních olejů

Esenciální oleje se aplikují inhalací či nanesením na kůži, ale nikdy ne neředěné. Esenciální oleje neužívejte vnitřně. Pro inhalaci využíváme hlavně difuzéry nebo osvěžovače vzduchu či inhalační tyčinky, ale je možné inhalovat i konkrétní éterický olej. Nanášejí se na určité pulsní body na těle, které označují specifické shluky krevních cév, kdy nejčastější je zápěstí a spánky v závislosti na konkrétní problém. Vždy používejte vhodný nosič z kvalitního rostlinného oleje, ale můžete přidat i do oblíbeného krému. Nobilis Tilia nabízí i vzácné éterické oleje v jojobě, které můžete aplikovat přímo na pokožku.

Působení esenciálních olejů

Působí celostně, protože vůně se při použití uvolňuje do ovzduší a prostřednictvím čichu se dostává do limbického centra v mozku. Zde vyvolává reakce na neurochemické úrovni, které ovlivňují psychický stav. Směsi éterických olejů u jednotlivých výrobků volíme tak, abychom zajistili jejich účinnost podle záměru, který má výrobek naplnit, ale vždy platí základní pravidlo, musí nám prostě vonět. A protože aromaterapie využívá blahodárných účinků éterických olejů (především v jejich biokvalitě), jejím používáním pečujeme i o svou vnitřní rovnováhu. Každý éterický olej má totiž specifické účinky nejen na pleť, ale i na naše duševní zdraví.

“Poslouchejte” svůj čich

Pokud vám esenciální olej nevoní, pravděpodobně pro vás není vhodný. Mohl by zesilovat určitou disharmonii v organismu nebo na jeho použití zkrátka ještě nepřišel ten správný čas. Jak vlastně síla přírodních vůní na člověka funguje? Vůně evokují vzpomínky, které nás provází každý den již od dětství. Věnujte jim pozornost a zkoumejte co vám přináší. Přírodní vůně mohou však kromě vzpomínek iniciovat kaskádu fyziologických reakcí, které ovlivní celé naše tělo i emocionální prožívání.

Nalezení ztraceného klidu

Čelíme velkým změnám. Pro nastartování do rovnováhy doporučuje Nobilis Tilia kolekci Joga Balanc. Vybrané směsi éterických olejů vám otevřou cestu ke ztracenému klidu. Využijte kdykoliv během dne při přetížení, únavě nebo pro lehké probuzení a hledání inspirace.

Doma je správně uskladněte

Kvalita je pro působení esenciálních olejů zásadní. Správně by je měl výrobce nabízet v tmavě fialovém či hnědém skle, které olej ochrání před průnikem UV záření. Skladujte je doma na tmavém a chladnějším místě a po každém použití je ihned uzavřete.

Nobilis Tilia pochází z okouzlující přírody Českého Švýcarska. Vyrábí ty nejčistější aromaterapeutické kosmetické řady pro celou rodinu. Vyberte si komplexní péči pro miminka, malé děti, dospívající, ale i pro zralé ženy a muže, a to i když máte specifické potřeby pokožky nebo pro podporu imunitního systému.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Nobilis Tilia
Zdroj fotografií: Nobilis Tilia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků