Kosmetika

Jak pečovat o pleť v období menopauzy

Sbírání kytiček

Období přechodu patří v životě ženy k těm náročnějším etapám. Díky významným hormonálním změnám vyhasíná nejen funkce vaječníků a končí reprodukční schopnost, ale dochází i k celé řadě dalších tělesných změn.

Patří k nim známé návaly, psychická nepohoda, nárůst hmotnosti, padání vlasů a další potíže. Změny ale zaznamená i ženská pleť, která možná bude potřebovat trochu jinou péči, než dosud.

Posilujte přirozenou odolnost pleti

Aby se pleť zvládla vypořádat se všemi změnami, kterými prochází v období menopauzy, potřebuje dostatečný přísun energie. Ten v kosmetických přípravcích zajistí např. koenzym Q10 nebo vitamin E. Jsou to důležité antioxidanty, které chrání pleť před volnými radikály a zpomalují stárnutí buněk a pokožky.

Zaměřte se na regeneraci pleti

V období menopauzy se zhoršuje zásobování pleti účinnými látkami a klesá její regenerační schopnost. Proto je důležité používat kosmetické přípravky, které jsou určené pro zralou pleť. Zaměřte se na emulzní přípravky s pečlivě zvoleným obsahem tuku a vlhkosti, které důsledně podporují regeneraci.

Chraňte pleť ztrátou pružnosti a pevnosti

V důsledku hormonálních změn se mění také fyziologie pleti. Kolagenová a elastinová vlákna ztrácí svoji pružnost a pevnost. To vede k zásadním změnám – pleť se ztenčuje, je suchá, kontury obličeje jsou povadlé a prohlubují se vrásky. Abychom tento stav co nejvíce oddálily, je důležité vhodnou kosmetikou podporovat tvorbu kolagenu. Významným pomocníkem v tomto boji jsou pentapeptidy. V pleti dokážou vyvolat něco jako „poplašnou reakci“, díky které buňky spustí produkci vlastního kolagenu. Kůže se tak regeneruje zevnitř, dochází k její revitalizaci, zpevnění a vyhlazení – čili k redukci vrásek!

Připravila: Eva Šarfová

Zdroj informací: www.womenshealthmag.com/uk/beauty/skin/a35778400/menopause-skincare/
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků