Krása

Jak připravit vlasy na léto?

Sbírání kytiček

Po zimě jsou vaše vlasy unavené, bez lesku a vůbec nejsou připraveny na zátěž, kterou si pro ně připravuje letní počasí? Dejte je do pořádku a oslňujte zdravou a zářivou kšticí!

Vyživujte

Alespoň jednou týdně použijte vyživující masku, která dodá vašim vlasům potřebnou hydrataci a živiny. Skvěle funguje na vlasy brazilský keratin. Můžete ale zkusit i nějaké domácí recepty v podobě masky z olivového či kokosového oleje.

Správně jezte a pijte

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které přispějí ke správně vyživeným vlasům – ořechy, ryby, špenát, rajčata či avokádo. A nezapomeňte dodržovat pitný režim – poděkují vám nejen vlasy, ale i pokožka na celém těle.

Nepřetěžujte je

Naordinujte svým vlasům očistu a zkuste se co možná největší část týdne obejít bez vlasové kosmetiky. Pokud už to musí být, vždy si před spaním vlasy pečlivě rozčešte – zamezíte tak jejich lámání a odstraníte zbytky kosmetiky.

Tip: Používejte jen profesionální vlasovou kosmetiku a vždy v menším množství, než si myslíte, že potřebujete.

Nemyjete si vlasy příliš často

Častým mytím vlasy zbavujete přirozené obrany. Vlasy se tak začnou bránit zvýšenou tvorbou mazu, což způsobuje zvýšené maštění a vyčerpání vlasové pokožky. Výsledkem jsou suché a vyčerpané vlasy, které se snadno mastí a lámou. A to je určitě daleko od ideálu, kterému byste se chtěla přiblížit.

Tip: Pokud bez umytí vlasů nevydržíte déle než den, naučte se používat suchý šampon. Ten pohltí přebytečnou mastnotu a vy nebudete muset své vlasy zatěžovat dalším mytím.

Pozor na vysoké teploty

Pokuste se minimalizovat fénování a žehlení. Raději vlasy nechte přirozeně uschnout. Pokud to už musí být, fénujte si vlasy studeným vzduchem z co možná největší vzdálenosti. A nezapomeňte používat ochranné přípravky, které vytvoří na vlasech bariéru, která je ochrání před vysokým teplotami.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
24. 3. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků