Děti

Jak rozhýbat doma děti: vyzkoušejte molitanové míčky i domácí tunely

Jak zabavit děti, když není sníh a venku je mlhavo? Zabavte ratolesti v teple domova. Stačí jen trochu popřemýšlet, jaké „pomůcky“ máte po ruce, na některé hry si nachystat budík nebo stopky a můžete začít.

Molitanové míčky

Molitanové míčky jsou bezvadná pomůcka, kterou má spousta lidí. Doma s nimi nic nezničíte, hra je tichá a bezpečná. Můžete je s dětmi házet na prázdnou zeď a chytat. Nebo využít třeba badmintonovou raketu a soutěžit, kdo udrží míček pinkáním o raketu co nejdéle ve vzduchu.

Štafle jako prolézačka

Štafle má doma kdekdo, stačí je jen dočasně umístit tam, kde je trochu více volného místa. Už dvouleté dítě si s nimi zažije neuvěřitelné dobrodružství. Podle věku potomků se nabízí vymýšlet různé soutěže: kdo vyleze první dva schůdky, kdo se dostane až na špičku.

Domácí tunely

Dětský tunel doporučuji každému rodiči jako jednu z nejlepších investic. Není drahý, většinou je skládací, takže dobře skladný, a dá se s ním neuvěřitelně vyhrát,“ říká Jana Havrdová z iniciativy Česko se hýbe. S pomocí stopek můžete měřit, kdo tunel zvládne prolézt nejrychleji. Nebo kdo se jím nejrychleji proplazí třeba po zádech. A když ho nemáte, děti si rády vytvoří vlastní verzi, stačí přes židle přehodit větší deku.

Prima pětiminutovka

Kolik věcí ve vaší domácnosti začíná na písmenko K a jsou tak lehké, že se dají shromáždit na jedno místo, třeba na stůl v kuchyni? Kniha, kalhoty, kamínek. Stanovte předem určitý krátký čas, například pět minut, během něhož budou děti přemýšlet a přinášet drobné předměty. Až zazvoní budík, hra končí. Kdo toho donesl nejvíce, vyhrává. A pak je třeba věci vrátit zpět na své původní místo.

Čáry máry – uklizeno

Každá zábava jednou končí. Pak je třeba věnovat se jiným činnostem, třeba uklízení. Ale i to můžete pojmout zvesela. Jak? Natočte budík na deset, maximálně patnáct minut, pusťte živou, avšak příjemnou hudbu a předem dětem slibte nějakou odměnu. Vědomí, že se bude uklízet tak krátkou dobu, a ještě za to něco dostanou, většinu ratolestí přiměje k bleskovému tempu.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Monkey’s Gym, iniciativa Česko se hýbe
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků