Zdraví

Jak se dostat před létem do formy

Sbírání kytiček

Snadno a rychle! To by si přál každý, ale takový recept bohužel neexistuje. Je mnohem lepší začít pomaleji a postupně zátěž navyšovat. Jinak ‚přepálíte‘ start a skončíte dřív, než začnete. Než obujete boty či nasednete na kolo, najděte si čas na přípravu. Udělejte si rozumný plán a držte se ho.

Maraton přece také nikdo bez přípravy neuběhne. Buďte realisté. Jako před sezonou kontrolujete kolo a dáváte ho pořádku, tak byste měli to samé udělat i se svým tělem. Dopřejte si ovoce, zeleninu a kvalitní doplňky stravy, aby až dojde na výkony, bylo odkud brát. A hlavně zátěž navyšujte postupně, jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.

Životabudič v kapsli

Látkou, která je pokládána za zlatý grál vitality, je koenzym Q10. Právě on je součástí téměř všech buněk v lidském organismu a nejvíc se vyskytuje v orgánech, jež spotřebovávají nejvíce energie, tedy v srdci, plicích a játrech. Ty se bez této látky neobejdou. Jenže je tu malý háček. I když si tělo koenzym Q10 dokáže vyrobit samo, často to nestačí. Jeho produkce se totiž s věkem snižuje a první výrazný „sešup“ přichází kolem čtyřicítky. Ještě o něco hůř jsou na tom s touto látkou lidé užívající statiny. Tyto léky mohou snižovat produkci koenzymu Q10 až o dalších 50 % v porovnání s přirozeným úbytkem souvisejícím s věkem. Výsledek je zřejmý. Málo koenzymu znamená méně energie. Přichází únava a spolu s ní povzdechnutí, že už to není co to bývávalo. Naštěstí existuje řešení a tím jsou doplňky stravy.

Když příroda volá, pomůže selen

Naturevia Koenzym Q10 cardio
Naturevia Koenzym Q10 cardio

Když už budete vybírat vhodný přípravek, sáhněte po tom, který obsahuje nejen koenzym Q10 ale i selen. Tento důležitý stopový prvek a antioxidant pomáhá předcházet poškození buněk a jejich stárnutí. Dá-li se dohromady s koenzymem, nastane synergický efekt. Přínosy obou látek se zesílí. Společnými silami mohou koenzym Q10 a selen zpomalit biologické stárnutí a přispět k delšímu aktivnímu životu. A nejen pánové jistě ocení další přínos selenu, kterého má většina populace nedostatek, zvláště pokud se od nich očekávají i jiné výkony. Když příroda volá a je třeba se rozmnožit, podpora tvorby spermií přijde víc než vhod! Takže až budete v lékárně vybírat, sáhněte po doplňku stravy Naturevia Koenzym Q10 cardio. Jedna kapsle obsahuje extra silnou dávku 100 mg vysoce kvalitního koenzymu Q10, selen a vitaminy B1 a E.

Pomocník, co zacvičí s únavou

Naturevia Magnesium 1 Mega Foto: Naturevia
Naturevia Magnesium 1 Mega Foto: Naturevia

Jestli jsou únava a vyčerpání vašimi dobrými známými, pak je na čase se s nimi rozloučit. Pomůže vám hořčík, který přispívá k jejich snížení. Zároveň je důležitý pro energický metabolismus i správnou funkci nervového systému a svalů. Jeho dostatečný přísun pomůže předcházet výskytu nepříjemných svalových křečí, které se mohou objevit při či po sportu. Oceníte jej však i v případě psychicky náročných dnů. Sáhnout můžete například po doplňku stravy Naturevia Magnesium 1 MEGA, který patří k nejsilnějším přípravkům na trhu a jehož jedna malá tableta obsahuje extra porci hořčíku.

Jakýkoliv pohyb vám prospěje

Je jedno, jaký druh sportu zvolíte. Důležitý je pohyb jako takový, udrží vás v kondici a pomůže vám vyčistit si hlavu od všedních starostí. A ta radost a pozitivní energie, která se vám vlije do žil, je k nezaplacení. Forma už pak přijde sama!

Komerční prezentace

Zdroj informací: Naturevia
Zdroj fotografií: Pixabay, Naturevia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků