Jak si co nejlépe užít jaro

Užijte si líné víkendy na terase, nebo podnikněte rodinný výlet, začněte pěstovat bylinky, podpořte charitativní akce… Zkrátka dělejte to, co vás bude bavit a ještě nabije pozitivní energií!

Titulka pro: Jak si co nejlépe užít jaro
Zobrazit fotografii v galerii

Máte zahradu nebo alespoň terasu? Pak si možná říkáte, že ani netřeba chodit příliš daleko. Pořiďte si nové venkovní posezení, vytáhněte gril a připravte si s rodinou třeba nedělní oběd na čerstvém vzduchu. Dobrá společnost a neméně dobré pochoutky jsou přece spolehlivým životabudičem. A co podniknout příště?
 

Bylinky jsou trendy

A navíc zdravé, to ví každý. Vypěstovat si jich pár ostatně můžete třeba i doma. Je to docela snadné, stačí si koupit zdravé sazenice a osázet byť jen jediný truhlík. Obecně bylinkám svědčí propustná zemina. Dá se pořídit i speciální substrát na bylinky, který ještě můžete vylepšit například trochou písku.

Náš tip: To nejdůležitější, co potřebujete vědět o aromatických rostlinkách, zjistíte v mnoha zahradnictvích, která pořádají „bylinkové dny“. A navíc si tu i pohodlně nakoupíte vše potřebné. Kde? Například 23. až 24. 5. v AZ Garden v Pardubicích, v Zahradním centru Ferenčík v Českých Budějovicích nebo v Zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích.
 

Hrady a zámky čekají

Sezona už je v plném proudu, tak neváhejte a vyberte si, díky naší bohaté historii máte z čeho. Navíc kasteláni si pro vás připravili řadu akcí, takže největší dilema patrně budete mít s tím, kterým směrem se vydat. Přehled našich hradů a zámků mimo jiné najdete na stejnojmenném webu.

Náš tip:  Například zámek Rájec nad Svitavou (Blansko) láká 8. 5. na mimořádné prohlídky zámeckého sklepení, kam byste se jinak běžně nepodívali. Předpokládaný časy prohlídek: 11, 13 a 14 hodin, vstupné 30 Kč.
 

Charitativní akce

Charitativních aktivit s prokazatelně dobrými úmysly je celá řada. Někomu z nás stačí jen poslat peníze na účet, my vás ale spíše lákáme – přijďte rovnou podpořit konkrétní akci. Aspoň budete vědět, kam peníze poputují. 

Náš tip: Každou první sobotu v měsíci probíhá Pečení pro děti - veřejná charitativní sbírka konaná pod záštitou Konta Bariéry v pražské pasáži obchodního centra Myslbek. Je to snadné - koupíte si tu některý cukrářský či pekařský výrobek (kolik dáte, je na vás), pochutnáte si a vybrané peníze pomůžou některému dítěti. Výtěžek z květnového sobotního pečení půjde na koupi speciálního naslouchadla pro osmiměsíčního Jiříčka a na zdravotní kočárek pro šestiletou Julianku s těžkou psychomotorickou retardací.

 

Když se počasí zvrtne

Vydejte se do aqua centra. Vodních radovánek si užijí dosytnosti malí a velcí, v klidu a pohodě tu můžete strávit třeba celou sobotu, či neděli. A mezi námi, mnohá centra pořádají nejen kurzy plavání pro děti, ale i pro dospělé. Tak se už konečně přestaňte stydět, že umíte jen „prsa“, když to můžete docela snadno změnit.

Náš tip: Vyzkoušejte pražský Aquapark Šutka, který se může pochlubit 50metrovým bazénem, pátou, saunou a řadou vodních atrakcí, včetně divoké řeky, vířivky, dětského bazénku, relaxačního bazénu a samozřejmě i skluzavkami.

Připravila: Marcela
Foto: archiv KETTLER
7. 5. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Střídavá péče pod pokličkou

Střídavá péče pod pokličkou

Téma střídavá péče začíná být populární. Tento pojem i jeho realizace pozvolna proniká do našeho...

Titulka pro: BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

BRUMÍK A JEHO VÝLETY PO ČECHÁCH A SLOVENSKU

Brumík vám přináší tipy na výlety po Čechách i Slovensku. Vzít si můžete i Brumíkův...

Titulka pro: Akce pro děti

Akce pro děti

Nenechte si ujít akci Parníkem do ZOO, kterou 12. září pořádá Dům dětí a mládeže...

Titulka pro: Bav se a pomáhej s Oriflame

Bav se a pomáhej s Oriflame

Kosmetická společnost Oriflame, Nadace Terezy Maxové dětem a obecně prospěšná společnost Spolu dětem druhým rokem...

Titulka pro: Kam v únoru s dětmi v Praze

Kam v únoru s dětmi v Praze

Přemýšlíte, kam vyrazíte se svými ratolestmi? Přinášíme Vám tipy z časopisu S dětmi v Praze.

Titulka pro: Pražská muzejní noc

Pražská muzejní noc

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase –...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz