Hobby

Jak si co nejlépe užít jaro

Sbírání kytiček

Užijte si líné víkendy na terase, nebo podnikněte rodinný výlet, začněte pěstovat bylinky, podpořte charitativní akce… Zkrátka dělejte to, co vás bude bavit a ještě nabije pozitivní energií!

Máte zahradu nebo alespoň terasu? Pak si možná říkáte, že ani netřeba chodit příliš daleko. Pořiďte si nové venkovní posezení, vytáhněte gril a připravte si s rodinou třeba nedělní oběd na čerstvém vzduchu. Dobrá společnost a neméně dobré pochoutky jsou přece spolehlivým životabudičem. A co podniknout příště?
 

Bylinky jsou trendy

A navíc zdravé, to ví každý. Vypěstovat si jich pár ostatně můžete třeba i doma. Je to docela snadné, stačí si koupit zdravé sazenice a osázet byť jen jediný truhlík. Obecně bylinkám svědčí propustná zemina. Dá se pořídit i speciální substrát na bylinky, který ještě můžete vylepšit například trochou písku.

Náš tip: To nejdůležitější, co potřebujete vědět o aromatických rostlinkách, zjistíte v mnoha zahradnictvích, která pořádají „bylinkové dny“. A navíc si tu i pohodlně nakoupíte vše potřebné. Kde? Například 23. až 24. 5. v AZ Garden v Pardubicích, v Zahradním centru Ferenčík v Českých Budějovicích nebo v Zahradnictví Dvořák a syn v Teplicích.
 

Hrady a zámky čekají

Sezona už je v plném proudu, tak neváhejte a vyberte si, díky naší bohaté historii máte z čeho. Navíc kasteláni si pro vás připravili řadu akcí, takže největší dilema patrně budete mít s tím, kterým směrem se vydat. Přehled našich hradů a zámků mimo jiné najdete na stejnojmenném webu.

Náš tip:  Například zámek Rájec nad Svitavou (Blansko) láká 8. 5. na mimořádné prohlídky zámeckého sklepení, kam byste se jinak běžně nepodívali. Předpokládaný časy prohlídek: 11, 13 a 14 hodin, vstupné 30 Kč.
 

Charitativní akce

Charitativních aktivit s prokazatelně dobrými úmysly je celá řada. Někomu z nás stačí jen poslat peníze na účet, my vás ale spíše lákáme – přijďte rovnou podpořit konkrétní akci. Aspoň budete vědět, kam peníze poputují. 

Náš tip: Každou první sobotu v měsíci probíhá Pečení pro děti – veřejná charitativní sbírka konaná pod záštitou Konta Bariéry v pražské pasáži obchodního centra Myslbek. Je to snadné – koupíte si tu některý cukrářský či pekařský výrobek (kolik dáte, je na vás), pochutnáte si a vybrané peníze pomůžou některému dítěti. Výtěžek z květnového sobotního pečení půjde na koupi speciálního naslouchadla pro osmiměsíčního Jiříčka a na zdravotní kočárek pro šestiletou Julianku s těžkou psychomotorickou retardací.

 

Když se počasí zvrtne

Vydejte se do aqua centra. Vodních radovánek si užijí dosytnosti malí a velcí, v klidu a pohodě tu můžete strávit třeba celou sobotu, či neděli. A mezi námi, mnohá centra pořádají nejen kurzy plavání pro děti, ale i pro dospělé. Tak se už konečně přestaňte stydět, že umíte jen „prsa“, když to můžete docela snadno změnit.

Náš tip: Vyzkoušejte pražský Aquapark Šutka, který se může pochlubit 50metrovým bazénem, pátou, saunou a řadou vodních atrakcí, včetně divoké řeky, vířivky, dětského bazénku, relaxačního bazénu a samozřejmě i skluzavkami.

Připravila: Marcela
Foto: archiv KETTLER
7. 5. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků