Krása

Jak si vybrat kabelku: podle postavy i příležitosti

Sbírání kytiček

Ženy milují kabelky, bez nich si to asi žádná neumí představit. Je to doplněk, který mnohdy vévodí celému outfitu, umí kouzlit s postavou a zároveň skrývá i jistá tajemství.

Při výběru kabelky byste neměla brát na začátku jako hlavní kritérium módní trendy, důležité je, aby se vám kabelka líbila, lichotila vaší postavě, byla pro vás praktická a měla jste ji s čím sladit. Podle čeho ale vybrat správnou kabelku pro vás? Poradíme vám!

Podle postavy

Pokud jste vysoká a štíhlá, nejlepší volbou pro vás jsou oválné nebo čtvercové kabelky. Na ženskosti vám dodá taška z měkkého materiálu. Oblým tvarům lichotí spíš hranaté kabelky a chlapecké figuře zase ty zaoblené. Jestli nosíte kabelku na rameni, pamatujte, nikdy by neměla překrývat oblast boků. Pokud to bude tedy možné, zkraťte si délku tak, aby kabelka končila v oblasti pasu.

Podle barvy

Barva je velmi individuální záležitostí. Záleží na vkusu i ročním období. Podzimu dominují spíše přírodní odstíny, v létě naopak můžete zářit. Ve vaší sbírce by ale rozhodně neměla chybět nesmrtelná černá, kterou můžete využít pro různé příležitosti. A zapomeňte na přísné pravidlo, že kabelka a obuv musí být tón v tónu. Aktuální trend je mnohem uvolněnější a přeje i velice kontrastním spojením. Sáhnete-li po kabelce s výrazným grafickým vzorem, nikdy neuděláte chybu, obléknete-li si jednobarevný a střihově minimalistický model. Celoroční pravidlo zní: čím výraznější kabelka, tím jednodušší outfit.

Podle příležitosti

Měla byste mít jinou kabelku do zaměstnání a jinou na společenské akce. Tu, kterou používáte častěji, byste měla vybírat co nepraktičtější. Měla by vás ochránit před kapsáři, proto volte tu, která bude mít víc kapes a bude na zip, či jiné zavírání. Kabelku do společnosti si vyberte podle toho, jaké máte šaty. Nejlepší variantou je takzvané psaníčko, které se akorát vejde do ruky a zároveň je tam dost místa na nezbytné věci. Pokud nemůžete sehnat shodnou barvu, jako mají vaše šaty, sáhněte po univerzální barvě, jakou je třeba černá.

Připravila: Anna Holečková

Zdroj informací: Different, Zoot
Zdroj fotografií: Thinkstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků