Bydlení

Jak si zařídit interiér? Zkuste to s pomocí astrologie – 2. díl

Sbírání kytiček

Minulý týden jsme vám prozradili, k čemu inklinuje a jak by si mohla zařídit svůj interiér některá znamení zvěrokruhu. Nyní se budeme věnovat těm, na něž minule nezbylo místo.

Přemýšlet o interiéru se dá z mnoha pohledů, a jedním z nich jsou i charakteristiky jednotlivých znamení a z nich vyplývající doporučení. Co je na nich milé? Vnímejte je jako nápad či tip na změnu, nikoliv dogma. Naši průvodkyní světem znamení se opět stane astroložka Martina Lukášková www.transformotor.cz.


Rak

Co je pro Raky důležité? Kladou důraz na barvy, jež si vybírají v duchu „zlatá střední cesta“ – varianta barev tón v tónu je pro ně ideální. Nepotrpí si na výstřednosti, ale mají rádi obrazy, jimiž zdobí stěny. S chutí navštěvují bazary a starožitnictví a stanou-li se opravdovými sběrateli, jejich byt se záhy přeplní věcmi. Ovšem pokud se Raci chtějí obrazně řečeno vyvléknout z pout rodinné tradice, začnou preferovat jednoduchost a funkčnost.

Můžou-li si vybrat, dají přednost větším, proskleným bytům, neboť světlo je jejich výživou. Překvapí třeba i tím, že upustí od obvyklých záclon a zvolí třeba žaluzie. Rádi se totiž dívají z okna a není jim příjemné, když je výhledu něco ruší.


Lev

Lvi jako ohnivé znamení hodně inklinují k vodě a potřebují s ní být v kontaktu. Jejich koupelny budou mít minimálně kvalitní sprchový kout, nebo velkou vanu či přímo masážní úpravu. Mají dobrodružnou povahu, která je mnohdy zavede do různých koutů světa, a pak není divu, když si svůj domov vyzdobí právě suvenýry.

Bydlení Lvů je mnohdy okázalé, reprezentativní – musí být takzvaně „vidět“. Pravda, můžou se obklopovat i kýči, které jiným lidem vadí, ale Lvi v těchto věcem nacházejí projev moci a důstojnosti. Typickými příklady jsou zahradní sošky, zlaté klepátko na dveřích, demonstrativní pergoly a zahradní posezení s velkým grilem. Jako milovníci vody si ani na zahradě neváhají pořídit bazén.

Panna

Vkusně, prakticky a vybavený do posledních detailů – to je motto, kterým se Panny řídí při řešení interiéru. Budou-li mít prostor a finance, jistě se neopomenou inspirovat poslední módní trendy.

Lidé v tomto znamení nezřídka patří mezi čtenáře, což je v dnešní době chvályhodné, proto u nich doma najde své důstojné místo i knihovna. Dlažba či linolea jim budou vyhovovat pro snadnost údržby. A přestože s nadsázkou řečeno můžou lovit v paletě rozmanitosti perských koberců, nakonec si stejně pořídí koberec z materiálu, který se opět snadno udržuje.

Tip pro jejich kamarády-kutily: Sklepy či dílny mají jasnou strukturu a i cizí člověk v nich najde vše potřebné k práci na zahradě, domě či autě.


Váhy

Patří k vybíravým lidem, kteří upřednostní veškeré pomůcky, jež jim při úklidu domova ulehčí život. Myslí na ekologii a jsou otevřené i eko-stavbám. Co je na nich ještě zajímavé? Když si vyhlédnou některý zařizovací předmět či prvek, nesleví ze svých představ, přestože na něj momentálně nemají. Tak si zkrátka našetří. Díky tomu bude jejich domov pěkně zařízený, byť to možná potrvá delší čas.

Vybírat si budou nejenom z přírodních surovin, ale i z nových módních materiálů. A protože mají rády společnost, doma neopomenou věnovat potřebné místo právě na sezení, třeba i pro početnější návštěvu.


Štír

Jejich vkus je otevřený všem složitým kombinacím, které ovšem nesmí být kýčovité. Možná se vám budou zdát leckdy pobuřující, ale Štíři rádi poutají pozornost. Například jejich nábytek i doplňky otevřeně provokují fantazii naší sexuality – což mimo jiné evokuje použití vlny, saténu či hedvábí.

Jsou odvážní, a tak se nebojí spojit třeba rodinné starožitnosti s neobvyklými materiály a nápadnými drapériemi nebo závěsy, které kontrastují s okolím, a přesto nejsou prvoplánově zkrášlující.


Střelec

Ohnivá povaha Střelců je ve svém vkusu výrazně ovlivněná jejich vnitřní filosofií a koníčky. Vybírají si materiály, které nejsou náročné na údržbu, rádi se obklopují „nálezy“ z cest. Preferují jednoduchý, funkční až minimalistický design nábytku spojený s kůží i koženkou, dávají přednost radostným barvám, které jsou vlastně odrazem jejich povahy. Byt podřídí i svým sportovním zájmům, „parkovat“ doma kolo je pro mnoho Střelců jasná věc. A pokud mají čtyřnohého mazlíčka, možná vás překvapí, kolik místa jsou mu ochotní věnovat. A rádi.


Připravila: redakce
Foto: BONAMI
16. 7. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků