Společnost

Jak tráví letošní Velikonoce Hana Gregorová, Martin Dejdar, Boris Hybner a další herci?

Sbírání kytiček

Oblíbili jste si televizní seriál Přístav? Pak by vás mohlo zajímat, jak budou trávit letošní jarní svátky jeho herečtí představitelé!

Někdo dodržuje tradice, jiný méně, ale na blížící se svátky se těší všichni.


Co nemusí Hana Gregorová

Oblíbená herečka má ráda nejen Velikonoce, ale vůbec jaro, kdy se na zahradě všechno probouzí. „Kytky letos žádné sázet nebudu, protože mám všude trvalky. Ale byt si ráda vyzdobím. Samozřejmě napeču a navařím jako vždycky, uzené, křen, nádivku, vajíčka a uvidím, co dalšího ještě. Na Velikonocích nemám ráda jedině to vyplácení pomlázkou,“ uvádí.


Kam míří Martin Dejdar

Jak moc se liší naše a americké Velikonoce, to ví oblíbený herec, který je letos stráví na Floridě. „Tam se tyto svátky slaví jinak, děti hledají vajíčka po zahradě a různé školy nebo spolky mívají speciální velikonoční akce. Třeba u dcery Sáry jsem jednou zažil, že na pole, kde byla spousta lidí, přiletěla helikoptéra, která shodila spoustu vajíček. Byl to masakr. Když jsem známým v Americe vyprávěl, že chlapi u nás chodívají koledovat a šlehají ženy pomlázkou přes zadek a ony si to nechají líbit, bylo to pro ně něco naprosto nepochopitelného. Ale pak dodávali: Hlavně si takové tradice zachovejte,“ směje se.

 

Martin Dejdar

S čím šetří Sandra Černodrinská

Půvabná představitelka seriálové Johany Skálové má jasno – Velikonce většinou tráví pod postelí. Proč? „Protože se bojím opilých kluků, kteří mě pokaždé přijdou seřezat. Vajíčka jsme barvívaly s babičkou, ona tuhle tradici pořád dodržuje, ale já na to moc nejsem. Na co nejkurióznějšího jsem kdy použila vajíčka? Možná jsem někdy po někom vajíčko natvrdo hodila, ale nevybavuju si detaily. Já s vajíčky šetřím a kupuju si jen ty od šťastných slepiček, ne z velkochovů. Takže s vajíčky neplýtvám, ani neexperimentuju,“ podotýká.

 

Sandra Černodrinská

 

Hezký zvyk Borise Hybnera

„Tam, kde bydlíme, se v průběhu let narodila spousta dětí, takže naše děti Max a Žožo mají kolem sebe spoustu vrstevníků. Tradice pomlázky se dodržuje a kluci chodí naši dceru vyplácet. Ona se ženou barví vajíčka, nevím, jak to dělají, ale jsou různobarevná a pokaždé moc krásná. Já je samozřejmě pomlázkou vyplatím taky, to musí být. Je to hezký zvyk,“ říká.

 

Boris Hybner

 

Co vadí Petru Lexovi

Herec a hudebník svátky moc neřeší. Jak tedy stráví volné dny? S kapelou Slza ho čeká natáčení nového videoklipu. A třeba si dá i nějaké to vajíčko. „Miluju je míchaná nebo naměkko, ale nesnáším vajíčka natvrdo. Nejen že je nejím, ale vadí mi i to, jak jsou cítit, když je někdo třeba loupe. Z té jejich vůně se mi dělá vyloženě špatně. Vůbec ale netuším, kde se ve mně tyhle pocity vzaly,“ přiznává.

 

Petr Lexa

Připravila: mar
Foto: FTV Prima
24. 3. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků