Společnost

Jak trávili prázdniny herci z českých seriálů

Jak trávili dva měsíce volna v dětství herci ze známých českých seriálů? Kdo jezdil k moři, kdo na vodu a kdo si užíval nejlepší prázdniny u babičky?

Nikol Moravcová 

Asi jako většina dětí v mém věku jsme v létě jezdili na chatu k dědovi, milovala jsem to období, kdy dozrával rybíz a třešně. A pak jsem hodně jezdila na tábory, dokonce i na dva turnusy, jsem takové táborové dítě. Hodně jsem sportovala a jak jsem hyperaktivní, tak jsem se tam vyžila a rodiče měli radost, že mají ode mě klid. To jsem se i unavila třeba i na týden. Taky jsme s tátou podnikali cesty Wartburgem a jezdili do autokempů, dodneška na to vzpomínám, byla jsem taková tátova holka. 

Jan Dolanský 

Trávil jsem je hodně s babičkou a dědou na chatě, což byly asi nejhezčí dny prázdnin, protože se o nás úžasně starali. Byl jsem tam s bráchou dvojčetem, se kterým jsme vymýšleli spoustu zajímavých věcí. A pak, protože jsme chodili do skauta, jsme jezdili na tábory, kde to taky bylo parádní a setkávali jsme se s novými lidmi. 

Jan Dolanský

Kateřina Brožová 

Jezdívali jsme do Týna nad Vltavou, kde bylo rekreační středisko od Národního divadla, byly tam stany, chatičky, les. To je to, co mám moc ráda. Jezdili jsme také do tehdejší Jugoslávie, to bylo taky moc krásné, mám pocit, že z dnešního pohledu tam nebylo tolik lidí. A pak jsem také trávila prázdniny v domácím prostředí starých Ďáblic. 

Kateřina Brožová

Marek Němec

Jako úplně malý jsem se popelil v Chebu, naše činžáky měly dvorky, kde jsme si hráli. A když mi bylo dvanáct, koupili naši chalupu a úplně mi tím vzali pubertu, protože místo toho, abych honil holky, tak jsem na té chalupě musel pracovat. Místo toho, abych chodil za holkama, jsem trhal prkna. Začátek chalupaření pojali rodiče dost agrárně, takže jsme tam pěstovali i brambory, a to bylo dost práce. A první štace, kdy jsem podnikl cyklo výlet bez rodičů, byla Jesenická přehrada. 

Marek Němec

Jakub Štěpán 

To byly nádherné časy, ať už jsme s rodinou jezdili k moři nebo jsme spoustu dní trávili u babičky a u dědy na chatě. Jezdili jsme na kolech, ale trochu i pomáhali, trhali jablka, sušili seno, na tenhle letní čas v dětství rád vzpomínám.

Jakub Štěpán

Připravila: Katka
Foto: FTV Prima


Diskuze: příspěvků