Shopping

Jak vybrat fén na vlasy?

Fény na vlasy dnes existují v nepřeberném množství variant. Sháníte-li tedy aktuálně nový vysoušeč vlasů, který přesně splní vaše požadavky, přečtěte si, podle jakých parametrů je ideální vybírat.

Fény na vlasy existují v několika variantách

Vysoušeče vlasů se dají rozdělit do tří základních kategorií: na cesty, pro domácí a profesionální využití. 

Cestovní fény

Jak už říká sám název, jde o produkty, jež naleznou uplatnění na cestách. Mají menší rozměry, skládací rukojeť a nízkou hmotnost. Výhodou je i nižší pořizovací cena, na druhou stranu nejsou ideální pro každodenní používání a mají minimum funkcí i nižší výkon. 

Klasické fény

Vysoušeč vlasů z této kategorie má asi většina běžných smrtelníků doma. Z hlediska výkonu i jednotlivých funkcí se přitom tyto produkty nacházejí mezi cestovními a profesionálními zařízeními. 

Profesionální fény

Produkty vhodné především pro kadeřníky. Bývají těžší, disponují mnoha funkcemi i rozmanitým příslušenstvím. Zvládnou tedy mnoho úkonů, bývají ale dražší, ačkoli kupóny na Philips.cz, případně do dalších e-shopů mohou cenu snížit. 

Doporučujeme: pokud nevíte, jaké zařízení pro vás bude tím nejlepším, a chcete se mezi nimi lépe orientovat, přečtěte si test fénů, který vám pomůže vybrat si ten nejvhodnější vysoušeč. 

Zaměřte se na příkon, nastavení teploty a materiál

Jedním z nejdůležitějších faktorů, na který byste se měli zaměřit při výběru nového fénu, je příkon. Ačkoli se často uvádí, že dostačující příkon je 1 400 až 1 800 W, optimálně by měl být nad 1 700 W, přičemž profesionální zařízení disponují příkonem nad 2 000 W. Příkon určuje výkonnost motoru. Čím je vyšší, tím rychlejší je proudění vzduchu a zkracuje se doba vysoušení. Na druhou stranu platí i to, že čím vyšší je příkon, tím vyšší je spotřeba energie. 

Dalším kritériem je možnost nastavení teploty. Máte-li husté a silné vlasy, využijete vyšší teploty, pokud máte jemnější a křehčí vlasy, vhodnější jsou nižší teploty fénování. Záleží i na materiálu povrchu topných tělísek. Nejlevnější je kov, který ovšem nerovnoměrně šíří teplo. Lepší je keramika nebo turmalín zajišťující šetrnější fénování. U profi produktů najdete titan. 

Hlavní funkce a příslušenství moderních fénů na vlasy 

· Ionizátor: Vysoušeče s tímto vybavením dodávají vlasům vlhkost a lesk a odstraňují statickou elektřinu. Ionizační fény jsou na druhou stranu dražší. 

· Difuzér: Jedno ze základních příslušenství mnoha fénů. Dodává vlasům objem a zvlní je, přičemž je ideální pro sušení kudrnatých vlasů. U rovných ovšem příliš nefunguje. 

· Studený vzduch: Tato funkce pochopitelně neslouží k sušení vlasů, ale je optimální pro fixaci účesu, který vydrží skutečně dlouho tak, jak požadujete. 

· Koncentrátor: Zařízení, které je vhodné pro uhlazený vzhled vlasů. Jedná se vlastně o tvarovací trysku, která koncentruje vzduch do jednoho místa. 

Komerční prezentace
Foto: VGstockstudio / Shutterstock.com


Diskuze: příspěvků