Krása

Jak vytvořit dokonale přirozený make-up?

Sbírání kytiček

Trendem letošního roku je dokonale přirozený make-up. Takový ten styl, o kterém si muži myslí, že jste nenamalovaná. 

Každá žena vypadá báječně, pokud má sjednocenou zdravou pleť a úsměv na rtech. Jestliže chcete dosáhnout perfektního přirozeného make-upu, nemusíte shánět žádnou make-up artist, poradíme vám jak na to.

Sjednocená pleť vypadá zdravě 

Základní stavební kámen je kvalita vaší pleti. Pokud o ni alespoň trochu nepečujete, vaše pleť je unavená a neošetřená, budete tyto nedostatky vždy jen donekonečna zakrývat. Co pro to můžete udělat? Každý den se opravdu pečlivě odličovat a po důkladném odlíčení nanést libovolný hydratační krém.

Ideální je přírodní péče o pleť. Ráno před líčením naneste denní krém jako bázi a na ni pak tekutý make-up. Jak ho perfektně do pleti zapracovat? Pořiďte si kvalitní štětec na make-up, který po každém použití vyčistěte. Jednou za čas jej pak vyperte v ruce za využití šamponu, jinak se v něm budou množit bakterie.

Dále vezměte vyčištěný štětec na pudr a zafixujte make-up transparentním pudrem. Pokud chcete, aby vaše pleť dýchala, je to ta nejlepší volba.

Tvářičky jako broskvičky 

Pokud máte hotový základ, můžete začít „malovat na plátno“. Nezapomínejte v první řadě jemně vykonturovat obličej, jelikož jste si pleť sjednotili, musíte si pomocí bronzeru vytvořit obličejové kontury. Bronzer je úžasný kouzelník, a když jej správně aplikujete, vypadáte jako od moře. Bronzer se nanáší na lícní kosti, jemně na čelo a zlehka též na obě strany nosu.

Poté uchopte štětec na tvářenku a velice opatrně si malé množství naneste na líčka. Pokud si nejste jisti, kam přesně tvářenku aplikovat, přiložte si ke tváři násadu štětce, a to směrem od horní části ušního lalůčku až ke koutku rtů. Linie násady vám ukáže, ve kterém místě začít. Můžete dodat i jemný rozjasňovač nad lícní kosti, do koutku oka a doprostřed nosu.

Tip: Kvalitní kosmetické štětce v poměru cena výkon jsou třeba kosmetické štětce Pfeilring

Obočí dělá dojem 

Výraznější a hustší obočí začalo být hitem posledních pár let. Zapomeňte na ostré hrany a tenké obočí. Skvělý efekt obočí vám podtrhne řasenka na obočí, tužka na obočí nebo stíny na obočí. Voilà! Perfektní líčení, trvající pouhých 10 minut! Pamatujte, vždy se snažte pouze podpořit svou přirozenou krásu.

Tip: Pokud máte obočí řídké nebo příliš tenké, můžete zkusit tzv. vláskování. Jedná se o tetování obočí založené na vykreslování jednotlivých chloupků obočí a jejich stínování, což vede ke zcela přirozenému vzhledu. Líčením obočí se tak po ránu nebudete muset vůbec zabývat.

KP

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků