Bydlení

Jak vytvořit maximální relax u televize? Máme pro vás 3 tipy

Pro většinu z nás je posezení u obrazovky optimální relaxem po stresem naplněném dni. K tomu, abychom si dokonale odpočinuli, potřebujeme vytvořit správné podmínky.

Obývací pokoj by zkrátka měl být útulný, praktický, a především skvěle vybavený. Dát si pozor je třeba na mnohé aspekty. My se zaměříme na 3, které jsou nesmírně důležité. Budete-li je brát v potaz, vytvoříte si dokonalý prostor pro odpočinek se vším všudy. 

Pohodlná pohovka jako základ 

V první řadě se věnujte nákupu té správné pohovky. Její tvar i rozměry se odvíjí především od prostoru, v němž se bude nacházet. Jestliže máte velký obývací pokoj, nebojte se vybírat mezi klasickými sedacími soupravami, jež doplníte vhodně o křesla a taburety. Naopak v menších místnostech si poradíte pořízením rohové sedačky. Některé stísněné prostory mohou být vyplněny i rohovou lavicí, ta ale patří spíše do jídelny a velký komfort nenabízí. Myslete při nákupu sedačky i na přítomnost rozkládacího mechanismu. Ten zajistí možnost položení se a případného relaxu v horizontální poloze. 

Stylový konferenční stolek

Na první pohled by se mohlo zdát, že konferenční stolky nepatří mezi nezbytnou výbavu obývacího pokoje. Opak je pravdou. Kam byste si jinak položili různé pochutiny, nápoje a všechno, co k odpočinku patří? V současné době se může stát konferenční stolek doslova klenotem obývacího pokoje. Mnohé modely se totiž vyrábí z pozoruhodných materiálů. Jmenovat bychom mohli sklo, kov anebo plasty. Pro milovníky tradice je samozřejmě optimální masivní dřevo. 

Kam s obrazovkou? 

Buď na zeď, nebo na speciální stolek. Ukotvení do zdi je hezké, ale nikoli variabilní. Televizní stolky jsou v tomto ohledu mnohem flexibilnější. Přenesete je tam, kam potřebujete. Navíc často ještě poskytnou úložný prostor pro periferie, jež jsou potřebné třeba k rozvedení internetu nebo příjmu satelitního signálu.

KP
Foto: nabytek-elegance.cz


Diskuze: příspěvků