Krása

Jak zkrotit neposlušné vlasy

Zkuste dodržovat naše rady a můžete se těšit na krásnou, zdravím překypující hřívu. Už žádné krepatění a poletování.

Žádný alkohol

Nikdo po vás nechce, abyste se vzdala oblíbeného Chardonnay. Řeč je o kosmetice s obsahem alkoholu, který vlasy může vysušovat a způsobovat jejich krepatění. Jedná se zejména o laky na vlasy nebo různé přípravky proti lupům. Prostudujte si proto vždy složení přípravku, který se chystáte použít. Šetrná bývá obvykle profesionální vlasová kosmetika ze salonu, ideálně ta, jež ve své receptuře skrývá keratin a dostatek hydratačních složek.

Hřeben ve sprše

Vlasy je nejlepší rozčesávat, dokud jsou mokré. Klidně si je můžete rozčesat hned po umytí. K ruce si ale vezměte hřeben se širokými zuby, který zabraňuje poškození povrchu vlasových vláken. Pokud si budete potřebovat během dne vlasy pročesat, navlhčete si ruce a nejprve si hřívu prohrábněte mokrými prsty.

Jemné sušení

Zapomeňte na „froťák“, kterým po umytí vlasy vydrhnete. Tím se poškozuje povrch vlasového vlákna a ve výsledku jsou vlasy krepaté a nepoddajné. Používejte jemný ručník z mikrovlákna, kterým jemně a opatrně vytlačte z kadeří vodu. Pak vlasy pročešte a nechte je ideálně samovolně proschnout.

Horko je ničí

Krepaté vlasy jsou samy o sobě dost suché a horký vzduch z fénu jim může ještě více uškodit. Pořiďte si proto fén, na kterém lze nastavit teplotu vzduchu. Hodit se vám bude také difuzér, který umožní vysoušet vlasy jemněji. Při vysoušení se zaměřte spíše na kořínky vlasů, konečky se totiž snadno přesuší a začnou se třepit. Snažte se omezit také používání žehličky a kulmy, které bývají pro suché a krepaté vlasy doslova pohromou.

Styling s krémem na ruce

Suché a krepaté vlasy potřebují neustále hydratovat. Nic nezkazíte tím, když si několikrát za den přejedete dlaněmi rukou hřívu poté, co jste si na ruce nanesla hydratační krém. Tím pramenům dodáte porci vlhkosti a zkrotíte je. Skvělým tipem jsou také olejíčky, jež vlasům dodají nejen výživu, ale i lesk.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Henkel
Zdroj fotografií: Henkel - Schwarzkopf Looks

Diskuze: příspěvků