Bydlení

Jaké povlečení letí mezi dětmi?

Dominantou dětského pokoje nejsou hračky a nábytek, ale postel s povlečením dle výběru dítěte. V pokoji by se dítě mělo cítit bezpečně, mít svůj koutek i kvalitní postel. Aktivita dětí během dne by nás dospělé kolikrát složila dřív, než přijde poledne. I děti si zaslouží kvalitní odpočinek.

Zařizovat dětský pokoj je radost. Pokud ho chystáte pro ještě nenarozené miminko, přizpůsobíte jej svému vkusu. Když už vám do zařízení a vybavení potomek mluví, naslouchejte mu a snažte se mu alespoň v něčem vyjít vstříc.

Aby se děti cítili v pokoji dobře, musí odpovídat jejich představám a přáním. Rády by povlečení s auty, rytíři, Spidermanem nebo snad s Tlapkovou patrolou, princeznami a kočkami? Přizpůsobte se. Kromě designu ale zohledněte i funkčnost a praktičnost. A to platí nejen pro povlečení, ale i pro nábytek a barvu malby. 

Dětské povlečení Paw Patrol

Motiv povlečení

V dnešní době na něj mají velký vliv pohádky, které děti mohou sledovat v televizi, na DVD i počítači. 

Pro holčičky 

Děvčátka milují princezny, mláďátka i vtipné pohádky. Radost jim uděláte dětským povlečením s motivem Ledového království, Princezny Sofie nebo s Mášou a medvědem. 

Pro kluky 

Kluci milují auta, vláčky, Bořka Stavitele i superhrdiny Batmana a Spidermana. Takový Blesk McQueen nebo Mašinka Tomáš jsou pro malé chlapíky velkým vzorem. Vždy si totiž dokáží poradit. Co na tom, že jsou to „jen“ dopravní prostředky. 

Pro teenagery 

Motorky, fotbalisté, Angry Birds i 3D potisk z přírody. To jsou motivy, které táhnou dospívající mládež

Dětské povlečení Praha

Nejen na motivu záleží 

Vyberte správnou velikost i materiál. Velikost povlečení by měla kopírovat rozměry lůžkovin. Do dětské postýlky určitě nekoupíte povlečení o rozměru 70×90 cm pro polštář a 140×200 cm pro přikrývku. Naopak pro dlouhány nepořídíte povlečení do dětské postýlky. 


A jak je to s materiálem? Dětská pokožka je mnohem citlivější. Povlečení je v přímém kontaktu s naší pokožkou. Nemělo by ji nijak dráždit ani škrábat. Naopak by mělo pokožku jemně pohladit, být prodyšné a savé. Ideální volbou je bavlna nebo mikrovlákno. 


Děti během dne vykonají tolik náročných činností. Ty malé poznávají svět, větší tráví den ve školce, odkud si přinesou spoustu zážitků. A teenageři vydají spoustu energie ve škole. Všichni si zaslouží dokonalý a ničím nerušený spánek


Zvláštní kapitolou je v tomto případě údržba. Dětské povlečení je vystaveno nadměrnému zatížení. Často jej pereme a stále dokola sušíme. Proto jistě oceníte povlečení, které rychle schne a nemusí se žehlit. 


Povlečení do dětského pokoje byste nikdy neměli vybírat sami. Přizvěte si na pomoc samotné dítě. Samo si řekne, v čem se mu bude nejlépe usínat.


KP
foto: povlecemevas.cz


Diskuze: příspěvků