Rodina

Jaký kámen na prsten, když nechcete diamant?

Prsten, náušnice nebo krásný náhrdelník patří mezi nejoblíbenější dárky, jimiž uděláte své manželce nebo přítelkyni obrovskou radost. Bohužel v posledních letech se mezi lidmi rozšířil trend, že do kvalitního prstenu může být zasazen pouze diamant. To je pochopitelně obrovský omyl, protože šperkaři velmi rádi pracují i s jinými drahokamy. Typicky se jedná o rubín, topaz nebo méně obvyklý vltavín či citrín.

Krásné české vltavíny

Ještě před výběrem konkrétního typu drahého kamenu byste si měli rozmyslet, k jaké příležitosti žena šperk dostane. V úvahu berte i charakter a povahové vlastnosti vaší drahé polovičky. Například kvalitní prsten s českými vltavíny perfektně podtrhuje upřímnou osobnost. Tyto kameny se vyskytují pouze na území České republiky, takže se jedná o celosvětový skvost. Jde o průhledné až průsvitné drahokamy s čistě zelenou až černozelenou barvou. Na prstenu se mohou objevit v opracované i broušené podobě.

Rubínem chybu neuděláte

Prsteny s rubíny patří k těm vůbec nejcennějším, které jsou šperkaři vyráběny. Jejich pořizovací cena dokonce může převyšovat šperky s diamanty, nicméně rubín je oceňován především pro svou nádhernou barvu. Odstíny sytě červené přes purpurovou až světle růžovou se budou vyjímat na každé krásné ženě. Pokud byste chtěli udělat šperk ještě cennější, je třeba kámen dokonale vyleštit. To je umožněno díky vysoké tvrdosti a skvělé odolnosti, díky níž získá drahokam svůj ceněný lesk. Rubín je také považován za kámen darovaný z lásky a od srdce.

Žlutý citrín

Citrín je poměrně neznámým a neobvyklým drahým kamenem, a to i přes jeho krásnou žlutou barvu. Díky vysoké odolnosti je možné jeho dokonalé opracování a zasazení například do snubního prstenu.  Usazení přímo do těla prstenu je sice o něco náročnější, ale výsledek za tuto námahu rozhodně stojí. Snubní prsteny z bílého zlata jsou oblíbené, a kombinace se žlutým drahokamem bude doslova neodolatelná. Velkou výhodou citrínu je i jeho cenová dostupnost. Kvalitní kameny se dají pořídit za relativně rozumnou cenu.

Oblíbená klasika topaz

Mezi nejznámější drahokamy světa jednoznačně patří topaz. Tuto popularitu si získal především svým dokonalým vzhledem, který nevykazuje takřka žádné kazy. Úžasná průhlednost kamene je navíc znásobena pestrou paletou dostupných barev. V přírodě se vyskytuje v odstínech modré, zelené, žluté, oranžové, červené nebo růžové. Prsteny s topazy jsou jedinečným šperkem, a pokud jako materiál šperku zvolíte růžové nebo bílé zlato, pak bude vaše drahá polovička nad míru spokojená.

Diamanty rozhodně nejsou jediným drahým kamenem, který můžete dát na prsten. Popusťte uzdu fantazii a vymyslete originální a krásný šperk, jehož prostřednictvím oceníte jedinečnost vaší drahé polovičky.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Altman
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků