Společnost

Jan Brožek: V Brně se mi dobře žije

Sbírání kytiček

Sledovali jste seriál Vinaři? Pak si jistě vybavíte tvář herce Jana Brožka. A pokud jste doma v Brně, možná jste ho viděli i na divadle. Tuhle sobotu ho však můžeme vidět všichni, bez ohledu na místo, kde bydlíme. Jan Brožek se totiž představí jako jeden ze soutěžících zábavné televizní šou Máme rádi Česko.

Prozradíme, že bude patřit do týmu Martina Dejdara, dále společně s herečkou Míšou Maurerovou (viz fotografie) a zpěvákem Daliborem Jandou. A co zase Jan prozradí vám?


Bydlíte v Brně, je to vaše oblíbené město?

Je, žije se mi tu dobře a nerad bych se stěhoval. Ale co já vím, třeba v budoucnu změním názor. Zatím mi to takhle ale vyhovuje.

Co myslíte, že je pro Brňáky typické?

Určitá dobrosrdečnost. Brno je klidnější město beze spěchu, nikdo se nestresuje, žije se tu pohodověji. Ten klid je jedna z věcí, která se mi na Brňácích líbí.

Víte, co vás v televizní soutěži čeká?

Vlastně jsem zvědavý, co mě čeká.

Jakých otázek se nejvíc bojíte?

Nebojím se konkrétních otázek, spíš toho, že něco nebudu vědět. Asi si budu v tu chvíli připadat trochu jako u zkoušky. Přitom na tom není nic špatného, neznat odpověď. Když něco nebudu vědět, nebudu se snažit z toho nějak vylhat, ale prostě to přiznám.

Máte nějaké oblíbené téma hovoru, kam – když je nejhůř – zavedete řeč?

Vždycky člověk mluví nejsnáze o tom, o čem něco ví. U mě je takových témat víc – divadlo, tanec, sporty. Ale klidně se můžu bavit i o počasí.

Jste z Moravy. Pijete víno?

Rád si dám skleničku dobrého vína, ale zajdu třeba i na pivo. A nemusím pít jen moravské víno, i když k němu mám logicky nejblíže. Před časem jsem sjezdil Itálii a Francii, kde jsem taky ochutnal moc dobrá vína.

S jakou osobností byste tedy chtěl zajít na pivo nebo na víno?

Na pivo bych zašel s Jarkem Nohavicou, moc by mě zajímal. Ale lidí, se kterými bych se rád potkal, je víc. Třeba s hercem Robertem Downeyem jr. nebo s Michaelem Jacksonem, kdyby ještě žil. Měl bych na ně spoustu otázek – jak začínali ve svém oboru, jak se jim žilo dřív, co s nimi dělá popularita a podobně.

A o jaké setkání byste stál v práci?

S Karlem Rodenem, protože při natáčení seriálu Vinaři jsme se vlastně vůbec nepotkali.


Připravila: Marcela
Foto: FTV Prima
9. 4. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků