Bydlení

Jarní úklid podle Feng Shui

Feng Shui má mnoho pravidel, ale jedno z těch nejzákladnějších a také nejjednodušších je ÚKLID. Nejde jen o čistotu, ale hlavně o přípravu prostoru pro nové energie.

Velký úklid by tak měl být před každou větší změnou energie. My známe většinou velký jarní úklid a vánoční úklid.

Jaro představuje významnou změnu energií. Z pomalé, pasivní energie zimy začínají „vyrůstat“ silné a agresivní energie jara. Tato energie přináší začátky všeho nového, co nás v tomto roce čeká. Abychom mohli energii nového využít, musíme jí nejprve povolit k nám vstoupit. Aby mohla vstoupit, musíme jí udělat místo. To je hlavní úkol jarního úklidu.

Svůj prostor – dům, byt, či pracovní prostředí –musíte přizpůsobit novým energiím jara. Z prostoru tak musí „odejít“ vše, co je spojené se zimou. Zimní věci byste měli sklidit a dát je na své místo, kde budou čekat opět na svůj zimní čas. Týká se to oděvů, bot, doplňků, různých dek. Prostě všeho, co jste používali v zimním období.

Příprava na nové energie by měla zahrnovat také věci, které již delší dobu nepoužíváte. Zde platí pravidlo „jednoho roku“. To, co jste celý rok ani jednou nepoužili, by mělo také odejít.

Porozhlédněte se tedy po svém interiéru a vše nefunkční, nevyužívané a zbytečné dejte pryč. Můžete to někomu věnovat, pokud máte pocit, že to může jiným lidem ještě posloužit. Pokud toto vše uděláte řádně, váš prostor se uvolní. Budete cítit, že se můžete znovu volně a svobodně nadechnout a přivítat nové energie jara.

Autor: Jiří Čerňák

Zdroj informací: cernakinteriordesign.webs.com/
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků