Tipy

Jídlo jako životní styl II.

Jídlo hraje v našem životě jednu z hlavních rolí. Umíme si ho vychutnat a užít si ho, ale také se ho umíme bát a může se stát naší noční můrou.

 

Jídlo hraje v našem životě jednu z hlavních rolí. Umíme si ho vychutnat a užít si ho, ale také se ho umíme bát a může se stát naší noční můrou.

Přemýšlela jsem nad tím, zda bych se chtěla vzdát skvělé svíčkové od maminky nebo smaženého kapra a bramborového salátu o Vánocích. Nikdy jsem ale Diety nedržela, a tak o jídle přemýšlela možná trošku jinak než ti, kdo ho opravdu řeší a raději si nedají nic, jen aby náhodou nepřibrali nějaký ten gram.

A jaké jsou vlastně skupiny lidí, kteří se jídlem opravdu zabývají nebo by ho nějak minimálně řešit měli?

 

  • Tak asi nejvíc řeší svůj jídelníček věčné dietářky. Když už se jim podaří zhubnout, pak si chtějí svou váhu udržet a tak se nad jídlem znovu zamýšlí.
  • Další skupinou jsou maminky – ať ty, které chtějí, aby jejich miminko bylo zdravé, a jsou těhotné nebo pak třeba kojící či se chtějí po porodu dostat do formy.
  • No a v neposlední řadě jsou to také ženy v menopauze, děti a pak samozřejmě sportovci.

 

Patříte do některé z těchto skupin? A zajímá vás jak se k jídlu postavit? Informace získáte v naší knize Jídlo jako životní styl II, kterou vydala Mladá Fronta.

 

Máte-li ke zdravému životnímu stylu nějaké otázky, najdete Petra Havlíčka v naší poradně.

 

Připravila: Petra
Foto: Mladá Fronta
7. 6.2014


Diskuze: příspěvků