Kosmetika

Domácí pleťové masky: Jogurtová s medem má zklidňující účinky a vyplní drobné vrásky

Každodenní péči o pleť si jednou za čas můžete zpestřit pleťovou maskou. Maska dodá pleti potřebnou výživu i hydrataci a vy budete vypadat svěže.

Základem je kvalitní bílý jogurt. Jogurt pleť hydratuje a udržuje ji svěží a jemnou. Odstraňuje z ní známky stresu a zklidní i podrážděnou pokožku. Nedílnou součástí jogurtu je i mléčný tuk, který dokáže kůži vypnout a vyplnit i drobné vrásky.

Jogurt dobře doplní med, který zhojí podrážděnou pokožku a zatočí s akné.Med obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín D, K a E, stejně jako řadu minerálních látek – především hořčík, vápník, draslík, železo, fosfor, sodík a křemík. Med pokožku vyživuje a zároveň zklidňuje,“ říká korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová.

Med si poradí nejen s pupínky, ale také s drobnými rankami a záněty. „Při styku s vodou tvoří med peroxid vodíku, který léčí malé záněty a drobné poranění kůže. Pleťová kosmetika vodu obsahuje vždy, proto je použití medu v těchto produktech tak oblíbené,“ vysvětluje MUDr. Petra Trojanová, korektivní dermatoložka.

Příprava masky

Rozšlehejte v misce žloutek, přidejte tučný bílý jogurt, lžíci medu a pořádně promíchejte. Nechte vychladnout 0,5 dcl silného zeleného čaje a poté vlijte do směsi. Výslednou masku aplikujte na omytou pleť, kterou jste předtím zbavila make-upu. Větší vrstvu dejte na riziková místa s vráskami. Věnujte si půlhodinku poklidného odpočinku a poté masku smyjte. Zážitek můžete umocnit poklidnou hudbou.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.emedihealth.com/skin-beauty/yogurt-beauty-benefits, Medicom Clinic
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků