Sport

Jste stále v jednom kole?

Sbírání kytiček

Věřte, že v tom nejste samy. Zejména začátek školního roku je pro nás pěkná honička. Ale i když nestíháte zajít na oblíbenou hodinu aerobiku, zacvičte si samy.

Stačí chvilička denně a pokud ji jednou začas natáhnete na půlhodinu nebo hodinku, neuděláte chybu. A vyražte ven, dokud to počasí dovolí. Zbavíte se stresu, posílíte imunitu a přijdete na jiné myšlenky. Ideální je chůze – přínosem může být každodenní svižná  procházka. Nemáte-li čas, pak zkuste využít sebemenší příležitosti a například místo výtahu nebo eskalátoru vyjděte po schodech, vystupte z tramvaje či autobusu o stanici dříve apod. Při chůzi je velmi důležité správné držení těla. Snažte se držet trup rovně, zatáhněte břicho i hýždě a podsaďte pánev, lopatky tlačte k sobě, ramena svěste dolů a uvolněte je.
 
Choďte do schodů
Je to skvělá aktivita pro posílení a zpevnění zadečku. Samotná chůze do schodů vám pomůže zvýšit kondici, posílí spodní polovinu těla a spálíte při ní spoustu kalorií. Zkuste brát schody po dvou, dbejte na správné držení těla a postupně chůzi prodlužujte. Ale nikdy nechoďte po dvou schodech směrem DOLŮ, vždy pouze nahoru.
 
Své aerobní aktivity doplňte jednoduchým posilováním. Stačí unožování, zakopávání, podřepy, posilování horní poloviny těla – takové cvičení dokonce můžete zařadit jako posilovací část každé svižnější procházky, i když venku není slunečno a zem je již studená. Dokonce je posilování v přírodě mnohem zábavnější než doma v obýváku.
 
 široké podřepy

široké podřepy

Zacvičte si!
Unožování s podřepem
Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šířku boků a zatáhněte bříško. Pomalu pokrčujte kolena, jako byste se chtěla posadit na židli. Kolena nesmí přesáhnout špičky. Při návratu do stoje unožte pravou nohu a pak se opět vraťte do snížené pozice. Dbejte, abyste při unožování měla  propnuté špičky. Proveďte 1–3 série po 10–16 opakováních na každou nohu.
 
Široké podřepy (plié)

Postavte se zpříma s nohama rozkročenýma na šířku boků, zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Oběma nohama se ještě o malý krok rozkročte a špičky chodidel vytočte směrem ven. Ruce dejte v bok, nebo se opřete o opěradlo židle. Pokrčením v kolenou se pomalu snižujte do podřepu a opět se zvedejte do výchozí pozice. Kolena se pohybují ve směru špiček. Nezapomeňte držet správný postoj, ramena uvolněná a lopatky u sebe. Pánev i záda držte ve stejné ose, břicho zatažené. Opakujte 10–20krát.

 
 posilování ramen

posilování ramen

Posilování ramen


K tomuto cviku budete potřebovat činky, lahve z vodou, nebo jiné závaží. Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku boků a lehce pokrčenými koleny. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Činky držte na úrovni ramen, lokty v jedné ose se zápěstími, dlaně směřují dopředu. Zvedejte paže až do úplného vzpažení a pak opět vraťte do výchozí pozice a zopakujte. Ze začátku se pokuste o 10–15 opakování, postupně přidávejte až na 3 série po 15 opakováních.
 
 zeštíhlující gel My silhouette

zeštíhlující gel My Silhouette

Po cvičení, ať venku nebo doma si dopřejte sprchu nebo koupel a rozmazlujte se oblíbenou koupelovou a pečující kosmetikou. Po tréninku jsou ideální i speciální přípravky pro zeštíhlení, proti celulitidě apod., například zeštíhlující a nemodelační gel/krém od Nivey.

 
Autor: Šárka
Foto: Archiv Nivea
Vybrané cviky z programu Sarah Maxwell, specialistky pro Fitness & Lifestyle, exkluzivně  sestaveného pro značku NIVEA
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků