Sport

Lyžování v Česku: Dolní Morava, Lipno i Jizerské hory

Sbírání kytiček

Hledáte ideální místo pro dovolenou s celou rodinou? Vsaďte na některá z menších středisek, určitě vás příjemně překvapí.

Dolní Morava

Užijte si dokonalou dovolenou pod Králickým Sněžníkem. Zdejší Relax & Sport resort Dolní Morava připravil bohatý program pro dospělé i děti. Čeká tu na vás sedm sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení a ski servis, dětská školička i kurzy s instruktory pro dospělé.

Pokud nejste zrovna vášnivou lyžařkou, půjčte si sněžnice a vyrazte do terénu na túru zasněženou krajinou. Adrenalin si můžete dopřát také na bobové a sáňkařské dráze.

Ramzová

Ski areál Ramzová je největším zimním rekreačním střediskem na Moravě. Rozkládá se v nadmořské výšce 782 až 1351 metrů na severozápadním okraji Hrubého Jeseníku a najdete tady sjezdové tratě pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Středisko začíná v lokalitě Ramzová, místní části obce Ostružná, pokračuje přes Čerňavu a končí v lokalitě hory Šerák. Parkoviště najdete v centru obce, hned u dolní stanice lanové dráhy. K dispozici máte čtyřsedačkovou a dvousedačkovou lanovku a dále tři vleky. Samozřejmostí je půjčovna sportovního vybavení a lyžařská škola.

Lipno

Hlavně rodiny s dětmi si budou užívat ve Skiareálu Lipno. Děti tu mohou lyžovat s maskotem lišákem Foxem a o zábavu nepřijdou ani ti nejmenší. Dovádět budou v novém Bambini parku. Lyžaře přivítá Jezerní sjezdovka s překrásným výhledem na lipenské jezero. Je dlouhá 1400 metrů a široká 30 metrů. Hned vedle ní vede sjezdovka Školní se zcela unikátním zaměřením – budou na ní dovádět a učit se děti z lyžařské školy Skischool Lipno.

Skiaréna Jizerky

Takto je nazýváno propojení středisek Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov jednotným odbavovacím systémem pro lyžaře, a tedy společným skipasem. Mezi areály jezdí pravidelně skibus.

Bedřichov je díky své poloze nedaleko Liberce jedním z nejvyhledávanějších středisek Jizerských hor. Přímo v centru obce pohodlně zaparkujete. Na své si tady přijdou také milovnice běžkování.

Areál Tanvaldský Špičák se nachází nedaleko obce Albrechtice. Sjezdové tratě jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Večerní lyžování probíhá na Špičáku II., kde nechybí ani pojízdný koberec a atrakce pro děti. V Albrechticích můžete po dni plném sportu využít bazén, dopřát si masáž nebo prohřát tělo v sauně.

Severák nabízí tratě vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Najdete tu bufety s občerstvením, na oběd si můžete zajít do některé z restaurací a lyže vám půjčí v půjčovně. Pro vaše nejmenší je připravena lyžařská škola a také dětská herna.

Připravila: Simona Procházková

Zdroj informací: dolnimorava.cz, skijizerky.cz, lipnoservis.cz, bonera.cz (Ramzová)
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků